Jesteś tutaj:-, LTE, Newsy, Rynek-Zielone światło dla 3G/LTE w samolotach europejskich linii lotniczych

Zielone światło dla 3G/LTE w samolotach europejskich linii lotniczych

Komisja Europejska pozwoliła europejskim liniom lotniczym na świadczenie pasażerom usług telefonii mobilnej, trzeciej i czwartej generacji.

Ze względów bezpieczeństwa korzystanie z telefonów, tabletów, laptopów będzie możliwe dopiero po przekroczeniu pułapu 3 km. W tym celu operatorzy lotniczy będą mogli montować w samolotach anteny, które będą ściągały sygnał internetowy z ziemi poprzez satelity.

Od 2008 roku pasażerowie mogli korzystać jedynie z telefonii 2G (GSM), która działa dość wolno przy przekazywaniu i ściąganiu dużej ilości informacji, na przykład, książek elektronicznych i wideo.

Obecnie w 2G jest wyposażonych 200 samolotów, wykonujących loty w granicach UE. Nowe postanowienie dotyczy korzystania z tabletów i smartfonów do przeglądania stron Internetowych podczas lotów w Europie. Rozmawianie przez telefon będzie nadal zabronione.

Z końcem miesiąca wejdzie również w życie rozporządzenie, na mocy którego będzie można używać urządzeń elektronicznych podczas całego lotu (również w trakcie startu i lądowania).

źródło: Moja Norwegia

Kan

Autor |2013-11-15T17:04:58+01:0015 listopada 2013 17:04|Kategorie: Internet mobilny, LTE, Newsy, Rynek|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Miami 15 listopada 2013 w 16:27 - Odpowiedz

    Wszystko rozumiem tylko czy zielone światło dotyczy tylko lotów nad Europą czy linii europejskich?

  2. DigitalAngel 15 listopada 2013 w 18:10 - Odpowiedz

    Hmm 🙂 Wszystko pięknie i ładnie,ale wchodzi tu temat roamingu satelitarnego. Koszta za transmisję danych u operatora obsługującego promy – MCP (Maritime Communications Partner) wynosi 3,63 zł co 100kB (osobno za dane wysłane i odebrane). Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w przypadku linii lotniczych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile