Jesteś tutaj:-, Newsy, Nokia, Rynek, Top7-Nokia z ponad 3000 patentami na 5G

Nokia z ponad 3000 patentami na 5G

Nokia zgłosiła w Europejskim Instytucie Norm Telekomunikacyjnych (TESI) już ponad 3400 rodzin patentów kluczowych dla rozwoju standardu 5G, na które udziela licencji. W tym momencie taką możliwość wykorzystuje ponad 200 podmiotów z rynku, w tym większość producentów smartfonów oraz wiele firm motoryzacyjnych. W ciągu ostatnich dwóch dekad firma przeznaczyła na obszar R&D aż 129 mld euro, a tylko w ubiegłym roku kwota ta wyniosła 4,4 mld.

 

Dzięki światowej klasy innowacjom Nokia Bell Labs, z którego pochodzi wiele fundamentalnych rozwiązań dla technologii 5G, stosowanych obecnie komercyjnie, możliwy stał się rozwój ekosystemu dla sieci nowej generacji. W efekcie tych działań utorowano drogę konsumentom i przemysłowi do szybszego i bezproblemowego dostępu do niej.

 

Poza sieciami i technologiami radiowymi, kompleksowe podejście Nokii do 5G obejmuje systemy sieci front-haul, backhaul i optyczne sieci transportowe. Naukowcy Nokia Bell Labs pochwalili się niedawno nowym rekordem przepustowości pojedynczego nośnika światłowodu na poziomie 1,52 terabitów na sekundę osiągniętym na odległości 80 km przy użyciu standardowego światłowodu jednomodowego. Pozwala to na jednoczesne strumieniowanie 1,5 mln filmów w serwisie YouTube, czyli około 400 gigabajtów na sekundę co otwiera zupełnie nowe perspektywy dla sieci nowej generacji. To wartość czterokrotnie wyższa od dotychczasowych możliwości rynku.

 Autor |2020-03-25T07:54:47+01:0025 marca 2020 07:54|Kategorie: 5G, Newsy, Nokia, Rynek, Top7|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.