Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Internet mobilny, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Targi i konferencje-Cisco „5G now”, nowe portfolio rozwiązań dla dostawców usług i operatorów komórkowych

Cisco „5G now”, nowe portfolio rozwiązań dla dostawców usług i operatorów komórkowych

Podczas trwającego w Barcelonie Mobile Word Congress firma Cisco wprowadziła do oferty nowe portfolio rozwiązań o nazwie „5G now”. Technologia 5G pozwoli oferować nowe usługi, przy znacznie większych prędkościach, rozszerzonej przepustowości i większym zasięgu

Podczas MWC firma Cisco ogłosiła nowe portfolio rozwiązań o nazwie „5G now”, przeznaczone dla dostawców usług telekomunikacyjnych chcących przyspieszyć realizację swoich planów wprowadzenia 5G.

Technologia 5G pozwoli oferować nowe usługi, przy znacznie większych prędkościach, rozszerzonej przepustowości i większym zasięgu, aby sprostać ruchowi danych generowanemu przez ponad 27 miliardów urządzeń prognozowanych w sieciach usługodawców do 2021 r. Liczba połączeń 5G wzrośnie w tym czasie o ponad tysiąc procent, z 2,3 miliona w 2020 r. do ponad 25 milionów w 2021.

W tym tygodniu podczas Mobile World Congress wielu dostawców technologii skupia się na zaletach 5G. Firma Cisco pokazuje usługodawcom i operatorom telefonii komórkowej, dlaczego ważne jest właściwe zaplanowanie wdrożenia technologi 5G i co naprawdę można dzięki niej zrobić. Cisco koncentruje się tu na trzech aspektach:

  1. Usługach: planowaniu nowych usług 5G, w dostarczeniu których pomóc może Cisco;
  2. Infrastrukturze: dopasowaniu odpowiedniej infrastruktury 5G do potrzeb operatorów;
  3. Automatyzacji: pomocy w masowym skalowaniu sieci 5G i uproszczenie zarządzania, obsługi i zabezpieczania.

Cisco „5G now” obejmuje następujące elementy:

  • Multi-cloud: pomoc w zarządzaniu obciążeniami w całym ekosystemie chmur prywatnych, publicznych i hybrydowych w celu łączenia firm, konsumentów i dostawców usług.
  • IP Core: Cisco może rozszerzyć programowalność i możliwości sieci dzięki zautomatyzowanej telemetrii w czasie rzeczywistym, z nową seria routerów dostępowych Cisco NCS-500 i oprogramowaniem Cisco IOS XR jako pojedynczą domeną, od centrum danych do wieży komórkowej.
  • 5G Packet Core i Service Edge: dzięki chmurowemu, mobilnemu i zwirtualizowanemu pakietowi Cisco Ultra, Cisco zapewnia ujednoliconą platformę do obsługi usług za pośrednictwem licencjonowanych i nielicencjonowanych rozwiązań radiowych oraz usług IoT – aż po krawędź sieci.
  • Dostęp: Cisco oferuje kompleksowe rozwiązanie, które łączy światłowód, Wi-Fi i wiele licencjonowanych rozwiązań radiowych, w tym zwirtualizowane architektury RAN, takie jak Open RAN. Nowe rozwiązanie Cisco SONFlex Studio pozwala na łatwe (drag-and-drop) tworzenie nowych samoorganizujących się sieciowych interfejsów API w celu dostosowania obsługi i jakości usług w radiowej sieci dostępowej.
  • Usługi klienckie: Cisco demonstruje na MWC szereg usług klienckich, które mogą zostać dostarczone już dzisiaj, w tym Managed Cisco Spark do zarządzania współpracą za pośrednictwem sieci mobilnych, wirtualne usługi zarządzane dla biznesowych usług SD-WAN opartych na chmurze oraz platformę Cisco Jasper dla IoT.
  • Bezpieczeństwo: Cisco zabezpiecza dostawców usług, od chmury, przez sieć, do klienta, za pomocą nowej architektury 5G Security Architecture. Opiera się ona na kompleksowym portfolio rozwiązań skoncentrowanych na zagrożeniach i umożliwia bezpieczne działanie sieci mobilnych 5G. Nowa oferta obejmuje Cisco Stealthwatch dla ulepszonego wykrywania włamań i większej widoczności w ramach Evolved Packet Core (EPC) i plastrów sieci, Stealthwatch Cloud do zarządzania bezpieczeństwem sieci w chmurze oraz Cisco Umbrella Security Suite.
  • Usługi profesjonalne: Cisco przyjmuje otwarte podejście do partnerstwa i współpracy z klientami, aby wspólnie z nimi wypracować i dopasować najlepsze dla nich rozwiązanie. W tym celu oferuje usługi doświadczonych ekspertów, którzy będą wspierać klientów od początku do końca każdego projektu.

W 4G chodziło o łączność, w 5G chodzi o wrażenia”, powiedziała Yvette Kanouff, wiceprezes Cisco i dyrektor generalna Cisoc Service Provider Business. „5G oferuje nowe środowisko dla tworzenia usług, dając operatorom to, czego potrzebują do dostarczania rozrywki na najwyższym poziomie. Cisco oferuje wyjątkowe połączenie usług, infrastruktury i automatyzacji, aby wspierać naszych klientów na całym świecie w ich inicjatywach 5G.

źródło: Cisco

Autor |2018-03-01T07:08:42+01:001 marca 2018 07:08|Kategorie: 5G, Bezpieczeństwo, Inne, Internet mobilny, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Targi i konferencje|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.