Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Targi i konferencje-TCL Communication o produktach konsumenckich 5G w Brukseli

TCL Communication o produktach konsumenckich 5G w Brukseli

TCL Communication na targach Mobile World Congress 2018 demonstruje rozwiązania łączności 5G oparte na projekcie open source OpenAirInterface (OAI). Wspólnie z partnerami EURECOM i Creonic, TCL Communication zrealizowało implementację 5G w terminalach (User Equipment), co pozwala na demonstracje działania 5G w paśmie 3,5 GHz, w kanałach 80 MHz – konfiguracji odpowiedniej dla rynków europejskich i azjatyckich. Jest to przełomowy krok naprzód w przygotowaniu produktów konsumenckich z obsługą 5G.

“Jako uczestnik procesu standaryzacji 3GPP, od 2015 roku aktywnie angażujemy się w prototypowanie technologii 5G, dzięki czemu jesteśmy gotowi przedstawić nasze pierwsze produkty 5G już w drugiej połowie 2019 r.” mówi Christian Gatti, Global President Alcatel Business Division i Executive Vice President TCL Communication. “Wraz z zaprezentowaną implementacją, jesteśmy gotowi na przeprowadzanie prób terenowych naszych rozwiązań 5G, w których udział wezmą operatorzy zrzeszeni we wspólnych projektach, takich jak MASS START. Jesteśmy bardzo dumni z tych inicjatyw i wynikającego z nich rozwoju technologii”.

Implementacja 5G NR wykonana przez TCL prezentuje maksymalną przepustowość 5G dla jednej warstwy transmisyjnej i zmniejszoną latencję 5G w porównaniu do 4G.

Połączenie większej przepustowości i zmniejszonych opóźnień to większy komfort dla użytkownika, a także nowe zastosowania:

  • szerokopasmowy Internet w miejscach oddalonych od nadajnika;
  • niemal natychmiastowy dostęp do wysokiej jakości treści z każdego podłączonego urządzenia;
  • rozwój wirtualnej rzeczywistości i obsługi urządzeń takich, jak drony, roboty czy pojazdy autonomiczne.

 

Prowadzone od lat badania i rozwój tej technologii pozwala TCL Communication na zajęcie roli lidera we wdrażaniu rozwiązań 5G w urządzeniach konsumenckich.

“Ta prezentacja 5G jest dowodem, że OpenAirInterface to doskonałe narzędzie dla szybkiego i wydajnego prototypowania. Należy podkreślić, że nasza implementacja jest gotowa w zaledwie dwa miesiące po opublikowaniu specyfikacji” mówi Raymond Knopp, profesor z EURECOM.

“Creonic jest liderem rynku w dziedzinie komunikacyjnych rdzeni IP-core dla bezpośrednio programowalnych macierzy bramek (FPGA) i specjalizowanych układów scalonych (ASIC). Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani, jako dostawca LDPC IP, które umożliwią wyższą wydajność implementacji OpenAirInterface mówi Timo Lehnigk-Emden, CEO Creonic. Firma ogłosiła już komercyjny dostępność 5G LDPC oraz Polar IP, a także udostępni wersję dla zainteresowanych członków OAI do celów badawczych i demonstracyjnych.

źródło:  TCL CommunicationAutor |2018-02-27T12:39:04+02:0027 lutego 2018 12:36|Kategorie: 5G, Newsy, Rynek, Targi i konferencje|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.