Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Rynek, Zdrowie-Europa otwarta na produkty MedApp

Europa otwarta na produkty MedApp

Analityczny system telemedyczny Carna Life uzyskał certyfikat CE. Stanowi on gwarancję funkcjonalności i bezpieczeństwa produktów MedApp na terenie całej Unii Europejskiej.

Certyfikat CE potwierdza, że jesteśmy gotowi do komercyjnego wejścia z naszymi produktami na dynamicznie rosnący rynek mHealth (aplikacje mobilne w ochronie zdrowia) w Unii Europejskiej. W oparciu o prowadzone wcześniej rozmowy z prywatnymi polskimi przychodniami spodziewamy się uzyskać pierwsze przychody jeszcze w 2017 r. – komentuje Mateusz Kierepka, prezes MedApp, telemedycznej spółki notowanej na NewConnect.

Audyt, którego celem było ustalenie, czy produkty MedApp spełniają wszelkie niezbędne kryteria umożliwiające otrzymanie certyfikatu CE, przeprowadziła renomowana firma TUV NORD.


Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę MedApp jest analityczny system telemedyczny Carna Life zawierający następujące moduły:

  • Carna Life Lite – aplikacja telemedyczna dla pacjentów;
  • Carna Life Pro – aplikacja telemedyczna dla lekarzy, specjalistów medycznych;
  • Carna Life System – aplikacja telemedyczna dla placówek medycznych;
  • Carna Life Server – inteligentne algorytmy biomedyczne w chmurze;
  • Carna Life Holo – system wizualizacji 3D skanów tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

Otrzymanie certyfikatu CE jest zwieńczeniem ostatnich sukcesów MedApp. 29 maja 2017 r. w Pracowni Elektrofizjologii I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Banacha w Warszawie przeprowadzono bowiem zabieg ablacji (wykonywany w celu trwałego wyleczenie zaburzenia rytmu serca) podłoża migotania przedsionków, w trakcie którego po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano personelowi medycznemu możliwości analitycznego systemu telemedycznego Carna Life.

Zgodnie z szacunkami przedstawionymi w raporcie mHealth Intelligence, wartość światowego rynek mHealth wzrośnie z 10,3 mld USD w 2016 r., do 49,1 mld USD w 2020 r.

źródło: MedApp

Kan

Autor |2017-06-22T06:22:30+02:0022 czerwca 2017 06:22|Kategorie: Aplikacje, Internet mobilny, Newsy, Rynek, Zdrowie|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.