Jesteś tutaj:-, Rynek, Sprzęt, Zdrowie-Medycyna i technologia w służbie człowiekowi

Medycyna i technologia w służbie człowiekowi

Już 14 maja br. w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, w Krakowie odbędzie się jednodniowa konferencja MEDmeetsTECH. Jest ona mostem łączącym świat medycyny i technologii, bezpośrednio wpływającym na temat poprawy ludzkiego życia i zdrowia.


MEDmeetsTECH porusza tematy bardzo istotne, bo te, wpływające na ludzkie życie. Proszę sobie wyobrazić, że dzięki rozwojowi medycyny i technologii mogą powstać rewolucyjne idee ratujące życie drugiego człowieka, poprawiające jego jakość. Albo nawet takie, które rozwiązują globalne problemy zdrowotne. Bodźcem do powstania tego wydarzenia, było stworzenie przestrzeni – w której spotykają się środowiska naukowców, biznesu, nowych technologii. Miejsca, w którym przepływ wiedzy między startupowcami, naukowcami, inwestorami generuje nowe i lepsze pomysły, bogatszą współpracę” mówi Ewelina Wołoszyn, organizator MEDmeetsTECH.

Konferencja MEDmeetsTECH została podzielona na kilka bloków tematycznych. W jednej z sesji wystąpi m.in. licealista Maciej Mańka, którego współpraca z Uniwersytetem Jagiellońskim zaowocowała powstanie tzw. Organs-on-chips’ naśladujących funkcjonowanie organizmu i w przyszłości mogące zastąpić konieczność przeprowadzania testów na zwierzętach. W czasie MEDmeetsTECH swoją obecnością zaszczycą również prof. Zbigniew Nawrat i dr Łukasz Kołtowski. Profesor Zbigniew, obecnie propaguje ideę, że po dekadzie sukcesów w medycynie tele-informacji czas na tele-akcję, gdzie aktywność człowieka może być realizowana za pomocą robotów. Dr Kołtowski jest mocno związany z tematyką mHealth. Jest członkiem kilku konsorcjów naukowych, twórcą i pomysłodawcą mobilnego spirometru MySpiroo oraz autorem licznych aplikacji mobilnych wspierających pracę lekarzy.

W jednym z nich wystąpią przedstawiciele funduszy kapitałowych i będą opowiadać o błędach popełnianych w czasie rozmowy z inwestorami, o tym jak zdobyć finansowania, jakie czynniki wpływają na odniesienie sukcesu w startupach, jak rozwijać swój biznes na rynkach światowych. W sesji tej wypowiedzą się m.in. Tomasz Czapliński z SpeedUp Venture Capital Group, Marcin Bielówka z INNOventure sp. z o.o., Noemi Malska z Startup Hub Poland.
Kolejna sesja będzie prezentowała młodych przedsiębiorców rozwijających swoje inteligentne rozwiązania. Swoje prelekcje zaprezentuje m.in.: Edyta Kocyk z SiDLY, Michał Mikulski z EGZOtech, Paweł Sieczkiewicz z Telemedi.co, Przemysław Jesionkowski z IC Pen.

Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich pasjonatów związanych ze środowiskiem nowych technologii i medycyny. Jest ona dedykowana dla lekarzy, naukowców, ludzi biznesu, ambitnych ludzi posiadających pomysł lub projekt w tej dziedzinie. A także dla osób, które chcą poznać możliwości i trendy związane z połączenia tych dwóch obszarów tematycznych. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego we współpracy z Avance Galicja Agencja Reklamowa oraz Medical Effiom Uman-Ntuk” mówi Janusz Kowalski, organizator MEDmeetsTECH.

Konferencja odbędzie 14 maja w Krakowie, na Auli ASP przy Placu Matejki 13. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://medmeetstech.com.

źródło: MEDmeetsTECHAutor |2016-05-12T08:07:01+02:0012 maja 2016 08:07|Kategorie: Newsy, Rynek, Sprzęt, Zdrowie|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.