Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, Zdrowie-LUX MED uruchomił platformę telemedyczną

LUX MED uruchomił platformę telemedyczną

Nowe otwarcie w polskiej telemedycynie. LUX MED uruchamia swoją platformę. Jedną z jej podstawowych funkcjonalności jest możliwość kontaktu z pacjentem online z wykorzystaniem video, audio i klasycznego czatu tekstowego. Pacjent może teraz nie wychodząc z domu kontaktować się z lekarzami różnych specjalności, pielęgniarkami i położnymi.

Telemedycyna z powodzeniem rozwija się w wielu krajach świata, gdzie jest traktowana jako naturalne uzupełnienie klasycznej usługi medycznej i odpowiedź na zmniejszającą się liczbę lekarzy i pielęgniarek. Zmiany legislacyjne dotyczące telemedycyny w Polsce otwierają nowe możliwości jej rozwoju. LUX MED ma w planach uruchomienie m.in. telekonsyliów i tzw. drugiej opinii, które miałyby być wykorzystywane przez lekarzy i innych specjalistów medycznych do konsultacji procesu leczenia pacjenta online. Kolejnym krokiem jest wdrożenie programu monitorowania stanu zdrowia pacjentów ze schorzeniami przewlekłymi.

Trudno wyobrazić sobie przyszłość medycyny bez telemedycyny. Narzędzie to jest już bardzo popularne w wielu krajach i cieszę się, że teraz może wspierać proces leczenia także w Polsce. Daje ono większe poczucie bezpieczeństwa pacjentom, a nam ułatwia koordynację opieki. Telemedycyna pozwala na stałe monitorowanie parametrów w przypadku chorób przewlekłych, co podnosi ogólną jakość i skuteczność leczenia. Wbrew powszechnej opinii doskonale sprawdza się także w opiece nad osobami w zaawansowanym wieku, co pokazują doświadczenia naszych kolegów z Wielkiej Brytanii – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Na Portalu Pacjenta LUX MED w zakładce „Czat” widoczne są stałe grafiki specjalistów medycznych wraz z godzinami prowadzenia wirtualnej rozmowy. Specjalista ma wgląd do dokumentacji medycznej i w przypadkach uzasadnionych może zlecić określone badania lub wystawić skierowanie do innego specjalisty. Zapis rozmowy i zalecenia są częścią dokumentacji medycznej. Zalecenia są widoczne na Portalu Pacjenta. Dodatkowo pacjenci mają wgląd do materiałów edukacyjnych i najczęściej zadawanych pytań.

źródło: LUX MED

KanAutor |2016-01-15T07:07:00+02:0015 stycznia 2016 07:07|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, Zdrowie|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Mirek 15 stycznia 2016 w 13:04 - Odpowiedz

    Co z tego że platformę taka uruchomili jak większość lekarzy tam pracujących jest daremna. Do tego idąc do nich na badanie krwi jakie zlecił lekarz okazuje się że któreś jest płatne poza abonamentem – ok tylko że ta cena po rabacie 10% jest jeszcze o 50% wyższa niż w innym punkcie pobrań idąc też prywatnie.
    Nie polecam !!
    Osoby które korzystają z ich usług niech sprawdzają badania w innych miejscach zanim się zdziwią gdy przyjedzie im do zapłaty 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.