Jesteś tutaj:-, PC i Laptopy, Reklama, Rynek, Telewizja, Voip-Odbiór sygnału telewizyjnego TVP na MUX-3, stan na 20.12.2016, godz. 13:00

Odbiór sygnału telewizyjnego TVP na MUX-3, stan na 20.12.2016, godz. 13:00

W związku z zakłóceniami w odbiorze sygnału telewizyjnego TVP na multipleksie MUX-3 w dniach 17 i 18 grudnia 2016 r., EmiTel przygotował dodatkowe wyjaśnienia. Oto ich pełna treść:

EmiTel Sp. z o.o., operator świadczący usługi cyfrowej emisji programów telewizyjnych, informuje, iż według stanu
na dzień 20 grudnia 2016 roku, godz. 13:00:

  1. Obecnie operator nie obserwuje zakłóceń w nadawanym sygnale na MUX-3.

  2. Części systemu nadawczego, w których obserwowano zakłócenia, zostały odizolowane, a ich niektóre funkcje zostały przejęte przez system zastępczy.

  3. Odizolowane części systemu poddawane są dalszej wnikliwej analizie w celu jednoznacznego ustalenia źródeł i mechanizmu awarii.

  4. Analizy wykonywane są we współdziałaniu z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Urzędem Komunikacji Elektronicznej i Telewizją Polską S.A.

  5. Wyniki analiz będą wykorzystane przy realizacji działań zmierzających do przywrócenia pełnej sprawności systemu podstawowego.

źródło: EmiTel

KanAutor |2016-12-20T13:54:25+02:0020 grudnia 2016 13:54|Kategorie: Newsy, PC i Laptopy, Reklama, Rynek, Telewizja, Voip|Tagi: , , , |8 komentarzy

8 komentarzy

 1. Mikroaaa 20 grudnia 2016 w 14:58 - Odpowiedz

  Przypadki się zdarzają ale ten jest wręcz nieprawdopodobny. Trzeba poważnie się zastanowić czy sprzedaż firmy za pomocą której można w kraju obalić demokratycznie wybrany rząd była słusznym posunięciem .

  • Wiedzacy 20 grudnia 2016 w 20:59 - Odpowiedz

   Wiele zdarzeń wydaje się ludziom nieprawdopodobne, szczególnie tym, którzy nie posiadają odpowiedniej wiedzy.
   Tutaj trzeba by zacząć od tego czym jest nadawanie synchroniczne (SFN). Odbywa się to w ten sposób, że z dwóch różnych lokalizacji nadawany jest sygnał na tej samej częstotliwości. Aby nie dochodziło do zakłóceń w miejscu gdzie siła docierającego sygnału z obu miejsc jest praktycznie taka sama, to należy generować sygnał tak, aby po dotarciu do tego miejsca był w tej samej fazie.
   Aby uzmysłowić jak trudny jest to problem wystarczy przypomnieć, że przy częstotliwości 500MHz (dla uproszczenia kalkulacji bo w DVB w Polsce wykorzystuje się pasmo od 200MHz do 700MHz) przesunięcie fazy o 90% następuje już po zaledwie połowie nanosekundy. I teraz jeżeli w tych dwóch miejscach zegary, według których steruje się transmisją zostaną rozsynchronizowane powstają zakłócenia. A jak dochodzi do rozsynchronizowania zegarów. W bardzo prosty sposób. Zegary krzemowe nigdy nie są idealnie dokładne, gdyż wielkość kryształu krzemu nie da się z idealną dokładnością dobrać. W takim przypadku stosuje się zegar atomowy, z którym systemy wyposażone w zegary krzemowe kontaktuje się, aby pobrać wzorzec czasu. Gdyby technicznie było możliwe zainstalowanie zegarów atomowych w każdej lokalizacji to pewnie nie było by takich problemów jak wystąpiły.
   Gdy w nadajnikach pracujących w sieci SFN zostanie wyłączony sygnał synchronizacyjny, a w dwóch różnych lokalizacjach zegary kwarcowe śpieszą lub późnią się w różnym zakresie, co akurat jest normą, to przy opóźnieniu jednego z nich o 1 sekunde na 10 lat, a drugiego przyśpieszenie o pół sekudny w tym samym okresie czasu, wystarczy upływ kilku sekund bez kontaktu z źródłem umożliwiającym synchronizację, aby doszło do wystarczająco dużego rozsynchronizowania transmisji, co spowoduje zakłócenia w obszarach o podobnej sile sygnału docierającego z tych lokalizacji.

 2. slawgo 20 grudnia 2016 w 16:05 - Odpowiedz

  Bzdura w dalszym ciągu brak obrazu TVP 1,2,3 Info Historja Kultura woj. Łódzkie dziwne że na tej samej platformie działa TVN stacja która zakłamuje i gdzie tu wolne media ,To jest celowe działanie prowadzone do Wojny Domowej tylko nie wiedzom o tym że są polacy którzy na to nie pozwolą Jak oni śmią się nazywać narodem (KOD,PO Nowoczesna)zdrajcy którzy zdieli Maski To ma być naród popeirający Morderców, (UB) Dziką reprywatyzację (Kukła Walc i jej Prawnicy) AmberGold i wiele Afer za które Odpowiedzą!

 3. starszy ju pan po PRLu nie daje si nabie 20 grudnia 2016 w 21:27 - Odpowiedz

  Normalne to nie jest że z 30 kanałów tylko niektóre nie działają. Trzeba mieć 5 latek i być małym Jasiem żeby w takie zbiegi okoliczności wierzyć. Dziś rano przed pracą na kiblu czytam w niemieckim Onecie i GW na pierwszym miejscu było że Polak wjechał ciężarówką w ludzi w Berlinie. A po pracy się dowioaduje że Polaka to zabił pakistańczyk który po odebraniu mu ciężarówki dokonał tego zamachu.

  Tak właśnie kręci się lody. To są zwykłe manipulacje i też nie ma mowy o przypadku. Tak będzie jeśli w Polsce prasa w 80% w niemieckich rękach a Emitel który ma dbać o sygnał dvb-t niewiadomego pochodzenia! Bo już w bajki można włożyć że to amerykańska firma. Nie zdziwiłbym się gdyby to rosjanin zarejestrował spółkę w usa?

  • Lucek 21 grudnia 2016 w 09:56 - Odpowiedz

   Podziwiam Twoją czujność godną czekisty . Nie znasz się na technicznych aspektach sprawy , ale spisek wykryłeś . Nie masz ŻADNYCH dowodów , ale poważne oskarżenia potrafisz rzucać tylko na podstawie swoich urojeń . Tak trzymaj a dasz zarobić psychiatrze .

 4. Mikui 21 grudnia 2016 w 11:04 - Odpowiedz

  Mając wykształcenie techniczne zastanawia mnie jedno: skoro ma jednym MUIX jest kilka kanałów to dlaczego zakłócenia wystąpiły tylko w TVPinfo. Na logikę powinny w całym pakiecie. Do tego ciekawa sprawa że te zakłócenia wystąpiły niezależnie w różny rejonach kraju i akurat w tak newralgicznym momencie. Po prostu zbieg okoliczności: w Warszawie ktoś próbuje wywołać zamieszki, fabrykuje ofiary, robi dezinformację chcąc wywołać chaos i przewrót jak Libii, Egipcie etc i nagle pada kanał telewizyjny – co ciekawe były też problemy w zakresie przestrzeni powietrznej. Ale skoro rachunek prawdopodobieństwa pozwala wygrać 6 w lotto to i to należy zrzucić na przypadek.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.