Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Rozrywka, Telewizja-Rusza telewizja hybrydowa (HbbTV) Stopklatki TV

Rusza telewizja hybrydowa (HbbTV) Stopklatki TV

Stopklatka TV, pierwszy bezpłatny kanał filmowy w Polsce, po okresie testowym oficjalnie uruchomiła zapowiadany wcześniej serwis telewizji hybrydowej (HbbTV).

Serwis Hbb Stopklatki TV ruszył testowo pod koniec roku 2014, ale od środy 4 marca widzowie Stopklatki TV w prawym dolnym rogu ekranu zobaczą napis TELEWIZJA HYBRYDOWA i symbol „czerwonego przycisku”. Do korzystania z serwisu wystarczy podłączony do Internetu telewizor odbierający sygnał naziemnej telewizji cyfrowej.

Telewizja hybrydowa to technologiczna ewolucja koncepcji telegazety, a zatem jednym z jej zadań jest zwykle informowanie widza o tym, co może obejrzeć na antenie danego kanału. Nie inaczej jest w hybrydowej Stopklatce po naciśnięciu czerwonego guzika pilota: dział PROGRAM TV to przejrzysta ramówka z informacjami o poszczególnych filmach i serialach. Dane o obsadzie wzbogacone są krótkim opisem, galerią fotosów i zwiastunem, a także średnią oceną, wystawioną przez użytkowników portalu filmowego Stopklatka.pl. Wybór najciekawszych propozycji Stopklatki TV w najbliższych dniach znaleźć można w zakładce POLECAMY. To pozycje, które zdaniem redakcji kanału szkoda przegapić: kasowe hity, najlepsze filmy rozrywkowe, kultowe tytuły.

Integrację serwisu HbbTV z filmowym portalem najlepiej widać w dziale AKTUALNOŚCI. Ten multimedialny przegląd aktualności i ciekawostek przygotowywany jest przez redakcję Stopklatka.pl. Treści tu publikowane związane są nie tylko z aktualną ramówką Stopklatki TV. Telewizyjni kinomani mogą śledzić, co dzieje się aktualnie w świecie popkultury: dowiedzą się o nadchodzących premierach i filmach, do których dopiero kompletowana jest obsada, zapoznają z recenzjami tytułów, które już wyświetlane są w kinach, obejrzą najnowsze teasery i zwiastuny, przeczytają plotki z planów i nie zawsze poważne rankingi.

Hybrydowy serwis Stopklatki TV to na razie przede wszystkim dodatkowy kanał komunikacji z widzami. Otwiera jednak nadawcy ciekawe perspektywy: na przykład oferowania nowych form reklamowych, atrakcyjnych zwłaszcza dla reklamodawców ze świata show biznesu (choćby dystrybutorów kinowych) czy integracji z usługami typu second screen.

źródło: Stopklatka TV

KanAutor |2015-03-06T07:28:47+02:006 marca 2015 07:28|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Rozrywka, Telewizja|Tagi: , , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. prezik 6 marca 2015 w 12:41 - Odpowiedz

    Świetna sprawa. Fajnie, gdyby każdy kanał w DVB-T miał takie funkcje.

  2. Adam 6 marca 2015 w 14:56 - Odpowiedz

    jak dla mnie to namiastka TV hybrydowej. Czekam na możliwość wyboru kamery z relacji różnych imprez sportowych, czy wybór dalszej akcji filmu. Albo chociaż możliwość obejrzenia programu wtedy, kiedy mam na to czas i ochotę.

  3. Takie tam 9 marca 2015 w 11:04 - Odpowiedz

    Tak tylko chodzi to jakby chciało a nie mogło po włączeniu ładuje się ładuje i ni chu chu nie chodzi

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.