Jesteś tutaj:-, Newsy, Rozrywka, Telewizja-21 marca zadebiutuje platforma cyfrowa nC+ (wideo)

21 marca zadebiutuje platforma cyfrowa nC+ (wideo)

VN i Canal+ połączyły swoje płatne telewizje w Polsce i 21 marca stworzą wspólną platformę cyfrową DTH z bazą abonentów liczącą obecnie ponad 2,5 mln osób, a Canal+ obejmie mniejszościowe udziały w N-Vision, do której pośrednio należą akcje TVN – poinformował ITI. Będzie to data symboliczna ponieważ dokładnie 21 marca 1995 roku w Polsce wystartował CANAL+.

21 marca odbędzie się konferencja prasowa inaugurująca start nowej platformy nc+, powstałej z połączenia Cyfry+ i telewizji n. Od tego dnia abonenci obu platform oraz nowi klienci będą mogli korzystać z oferty nowej marki, łączącej – według jej szefów – „najlepsze elementy obu telewizji”.

Obecnie nie ma jeszcze informacji na temat ostatecznego kształtu pakietów oferowanych przez nową platformę ani ich cen.

Jednak możemy się spodziewać, że wkrótce zadzwoni do nas konsultat nC+ z propozycjami podpisania nowych umów. Będzie najprawdopodobniej kusić nowymi pakietami z większą liczbą kanałów. Wedlug zapowiedzi Abonenci wspólnej platformy cyfrowej DTH skorzystają z zastosowania najnowszej technologii i dostępu do najszerszej oferty HD na polskim rynku i będą mogli odnieść pełne korzyści z wprowadzenia telewizji 3D. Jednak na forach i serwisach poświęconych telewizji cyfrowej i satelitarnej nie milkną spekulacje, oparte zarówno na komunikatach dotyczących wyłączania poszczególnych kanałów jak i zmian w kodowaniu programów na transponderach satelitarnych. Wiadomo, że w najbliższym czasie znikną kanały premium telewizji „n” (nPremium HD, nPremium2 HD, nPremium3 HD oraz nPremium4 HD). Znana jest już lista flagowych kanałów nowej platformy. Będą to m.in.: Canal+, Canal+ Family, Canal+ Family 2, Canal+ Film, Canal+ Film 2, Canal+ Sport oraz nSportHD. Jak widać na materiale reklamowym w nC+ pojawi się odświeżona paczka CANAL+ oraz kanały tematyczne produkowane przez CANAL+ Cyfrowy. Pojawią się też np. TVN24 HD, FOX HD czy BBC Knowledge HD. Operator będzie próbował namawiać klientów na dodatkowe usługi: multiroom, wideo na żądanie, pay-per-view czy możliwość oglądania telewizji na urządzeniach mobilnych, a także ofertą dostępu do internetu dzięki współpracy z Orange Polska. Władze nC+ zapowiadają również większą elastyczność oferty. Abonent sam będzie mógł dostosować ją do swoich potrzeb i wybrać tylko te grupy kanałów, którymi rzeczywiście jest zainteresowany.

Jak start nC+ odbije się na Orange TV? Wszystko wskazuje na to, że oferta nowej platformy będzie także dostępna dla klientów Orange. Sprzedaż pakietów telewizji n oraz wybór Orange jako partnera technologicznego nC+ zdają się potwierdzać tą teorię. Niemniej należy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalne stanowisko obu stron, gdy upubliczniona zostanie pełna oferta programowa nC+.

źródło: nC+, Orange, wł.

Kan

Autor |2013-03-19T08:37:57+01:0019 marca 2013 08:37|Kategorie: Inne, Newsy, Rozrywka, Telewizja|Tagi: , |2 komentarze

2 komentarze

  1. PROZAK 19 marca 2013 w 11:08 - Odpowiedz

    Mam N HD na kartę i ciekawy jestem jakie będą możliwości wyboru kanałów. A ci co maja abonament w Tv N chyba powinni zerwać umowę w ciągu 14 dni po ogłoszeniu fuzji aby osiągnąć lepszą ofertę programową. Z ciekawością czekam na 5 kwietnia kiedy mają zmienić kanały na inne w mojej ofercie Tv N HD na kartę.

  2. wiek 19 marca 2013 w 12:40 - Odpowiedz

    W n na kartę tvn24 HD jest od kilku miesięcy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile