Jesteś tutaj:-, Newsy, Rozrywka, Rynek, Telewizja-W Polsce ruszyła telewizja 3D

W Polsce ruszyła telewizja 3D

W Poniedziałek tj., 01.07.2011 Astro uruchomiła pierwsze cztery kanały telewizyjne – NEXT Man 3D, NEXT Lejdis 3D, NEXT Young 3D oraz kanał NEXT Music HD. Tym samym NEXT wprowadziła na rynek telewizji w Polsce – pełne kanały 3D.

W najbliższych dniach operator rozpocznie testowe przesyłanie sygnału do wybranych operatorów telewizji kablowej.

Spółka Astro działa od 17 lat rynku usług telewizyjnych. Odbiorcami produkcji Astro były największe krajowe stacje telewizyjne: TVN, TVP, Polsat. Dotychczasowy profil działania Astro obejmował głównie produkcję programów telewizyjnych, w tym Familiady, będącej głównym źródłem przychodów Spółki. – Zrealizowane inwestycje w cztery w pełni
wyposażone studia, w tym dwa w technologii 3D, otrzymane koncesje (Next TV – dziesięć stacji tematycznych) oraz bardzo dobra sytuacja w zakresie finansowania po sprzedaży udziałów w Superstacji powodują, że naszym zdaniem w niedługim czasie wzrośnie zainteresowanie Astro
– czytamy w informacji prasowej Spółki.

Według prognoz Displaybank, w 2011 roku globalna sprzedaż odbiorników telewizyjnych 3D wyniesie 18 mln sztuk, natomiast w roku 2014 już 83 mln sztuk. W związku z tym udział w rynku tego typu odbiorników zwiększy się do około 31%, natomiast poziom 50% ma zostać przekroczony w latach 2015 – 2016. Jednym z
czynników wzrostu będzie szybko zwiększająca się sprzedaż wielkoformatowych odbiorników plazmowych oraz spadek cen. Już w roku 2014, poziom penetracji 3D na rynku wielkoformatowej plazmy osiągnie poziom 99%.

Spółka zamierza w najbliższych kwartałach stopniowo wprowadzać na rynek polski nowe programy
telewizyjne. Telewizja NEXT uruchomi dziesięć kanałów telewizyjnych, w tym trzy z nich – MAN, YOUNG i SPORT będą emitowały treści 3D. Pozostałe siedem kanałów to programy HD.

Astro kontynuuje rozbudowę platformy multimedialnej OOGNET (www.oognet.pl) umożliwiającej świadczenie innowacyjnych usług za pomocą sieci Internet. Platforma w szybkim tempie zwiększa liczbę swoich użytkowników. Pełną planowaną funkcjonalność platforma osiągnie również w III kwartale 2011 roku.

źródło: Astro

Kan

Autor |2011-07-06T10:23:30+02:006 lipca 2011 10:23|Kategorie: Inne, Newsy, Rozrywka, Rynek, Telewizja|Tagi: , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Stentor 6 lipca 2011 w 12:39 - Odpowiedz

  Jakie są korzyści z wysokiej rozdzielczości to widać gołym okiem ale co nam daje tak zwane 3D to nie mam pojęcie . Obraz nie jest bogatszy w informację . Dla mnie to tylko pusty gadżet.

  • LesH 6 lipca 2011 w 17:06 - Odpowiedz

   Obraz 3D JEST BOGATSZY, mianowicie daje oglądającym WRAŻENIE GŁĘBI, DALI, wyraźnie różnej dla poszczególnych obiektów w kadrze lub nawet poszczególnych części każdego – niezbyt oddalonego – obiektu. To bogactwo informacji niebywale zwiększa realizm obrazu. Oczywiście dla osób, których nie dotknęło nieszczęście utraty zdolności widzenia w jednym oku lub całego oka. Widzenie dwoma oczami jest zdecydowanie bogatsze od patrzenia tylko jednym okiem, a przede wszystkim bezpieczniejsze, ponieważ pozwala ocenić odległość przedmiotów od człowieka. Podobnie jest z dźwiękiem: czy brzmienie stereo jest bogatsze od mono? Bez wątpienia! Poza tym identyfikacja kierunków, z których dobiegają słyszane dźwięki, także przyczynia się do bezpieczeństwa. Nikt rozsądny, o zdrowych zmysłach, nie będzie twierdził, że słyszenie jednym uchem w pełni wystarczy, ponieważ odbiór dźwięków przestrzennych obojgiem uszu nie jest bogatszy. Chyba, że to człowiek bez pojęcia, to może usprawiedliwiać takie poglądy, ale pojęcie można nabywać lub się go uczyć, czego serdecznie i szczerze życzę nadal sobie oraz wszystkim, a szczególnie mówiącym/piszącym: 'nie mam pojęcia’.

 2. Misia112 6 lipca 2011 w 17:25 - Odpowiedz

  Ktoś wie może jak przetoczyć zdjęcia z SAMSUNGA MONTE do kompa.? Pomóżcie pliss…

 3. morpheus 6 lipca 2011 w 17:36 - Odpowiedz

  W N-ce już od kilku miesięcy nadają testowo kanał NShow 3D także Astro wcale nie jest pierwszy.

 4. sebi997 6 lipca 2011 w 20:14 - Odpowiedz

  3D zniknie tak szybko jak sie pojawilo Jak dla mnie ogladanie filmu w kinie wyswietlanego w 3D jest meczace i strasznie pieka mnie oczy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.