Jesteś tutaj:-, Inne, Muzyka, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Bose aktualizuje oprogramowanie słuchawek QuietComfort Earbuds

Bose aktualizuje oprogramowanie słuchawek QuietComfort Earbuds

Dziś (23.09) marka Bose ogłosiła aktualizację oprogramowania, która zwiększa wydajność i funkcjonalność cenionych na rynku słuchawek QuietComfort® Earbuds. Tym samym marka prezentuje możliwości trybu Bose AWARE z nową technologią ActiveSense™, dzięki której świat będzie słyszany wyraźnie i naturalnie – wzbogaconą o aktywną redukcją niepożądanych zakłóceń w postaci bardzo głośnych dźwięków w miarę ich pojawiania się i powrotem do pełnej „przezroczystości” kiedy ustaną.

Wprowadzono także nowe tryby dla określonych czynności, natychmiastowy dostęp do ulubionej muzyki dzięki funkcji Spotify Tap, dodatkowe korekty preferencji audio oraz ułatwiono proces parowania z wieloma urządzeniami – zachowując przy tym niesamowitą redukcję szumów i jakość dźwięku, które przyczyniły się do ogromnej popularności modelu QC Earbuds. Aktualizacja oprogramowania 2.0.7 jest dostępna od dziś w aplikacji Bose Music, kompatybilnej z systemami iOS i Android. Jest bezpłatna zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów.

 

Large JPG QCEB Sandstone 1887 RGB

Zdjęcie: bose.com

 

Nowy ActiveSense™ i nowe tryby pozwalające na pełniejsze doznania

Teraz słuchawki QC Earbuds pozwalają na jeszcze większe skupienie. Nadal dostępne są poziomy redukcji szumów w zakresie od 0 do 10, ale po aktualizacji oprogramowania najwyższy i najniższy poziom to automatyczne ustawienia domyślne, a nazwy obu zmieniono w celu nadania pełnej przejrzystości. 10 to poziom QUIET, który zapewnia maksymalną redukcję szumów, a 0 to poziom AWARE, dzięki któremu usłyszysz siebie, innych i wszystko wokół, jakby w Twoich uszach nie było słuchawek. Ta funkcja otrzymała dodatkowe wsparcie w postaci technologii Bose ActiveSense™, która wykorzystuje cyfrowe przetwarzanie sygnału i mikrofony QC, aby filtrować dźwięki pochodzące z otoczenia, wyciszając je tylko wtedy, gdy będą one zbyt intensywne i rozpraszające, i tylko na czas ich trwania. Nie ma potrzeby ręcznej regulacji, aby usłyszeć swoją muzykę lub podcast zamiast gwaru w miejskim autobusie czy dźwięku przejeżdżającego pociągu – lub ponownie dopuścić dźwięki pochodzące z otoczenie, gdy ustanie. Wszystko to dzieje się automatycznie, niezależnie od miejsca.

Aby zapewnić stałą redukcję hałasu, aplikacja Bose Music umożliwia teraz dopasowanie jej poziomów do nowych trybów dla określonych czynności lub miejsc: Commute, Focus, Home, Music, Outdoor, Relax, Run, Walk, Work i Workout. Dwa z nich można dodać jako skróty, dzięki czemu tryby QUIET, AWARE i własne, dowolnie wybrane są dostępne po dwukrotnym dotknięciu lewej słuchawki, przy wsparciu komunikatów głosowych potwierdzających wybrany tryb podczas przełączania.

 

Spotify Tap – nowe sterowanie audio wprost skrojone dla melomanów

Dla miłośników muzyki został zintegrowany Spotify Tap, dając użytkownikom Spotify natychmiastowy dostęp do ostatniej sesji lub spersonalizowanej playlisty za pomocą prostego stuknięcia i przytrzymania – również na lewej słuchawce. Aby dostosować basy, tony średnie i wysokie, można teraz wybrać opcję EQ – jest to również nowość w aplikacji.

 

Wiele urządzeń, prostsza obsługa

Aktualizacja oprogramowania 2.0.7 usprawnia współpracę słuchawek QC Earbuds z wieloma urządzeniami. Zapamiętują one siedem ostatnich połączeń i płynnie przechodzą z jednego do drugiego bez konieczności wcześniejszego ręcznego rozłączania.

 

Large JPG QCEB StoneBlue 0996 RGB

Zdjęcie: bose.com

 

Na temat słuchawek QuietComfort Earbuds

Słuchawki QuietComfort Earbuds zostały wprowadzone na rynek we wrześniu 2020 roku, ustanawiając zupełnie nowy standard w kategorii redukcji hałasu, jakości dźwięku oraz niezrównanego komfortu i stabilności połączenia. Słuchawki QC Earbuds na nowo zdefiniowały możliwości kompaktowych, przenośnych urządzeń audio. Łączą w sobie miękkie, a jednocześnie szczelne silikonowe końcówki StayHear™ Max, fizycznie blokujące dźwięk, z wieloma mikrofonami, które wykrywają, mierzą i przesyłają wszelkie zakłócenia do opatentowanego układu elektronicznego – wyposażonego w wyjątkowy algorytm. Wraz z mikro przetwornikami, system odpowiada precyzyjnym, równym i przeciwnym sygnałem w czasie krótszym niż ułamek milisekundy. Są to rezultaty, które zarezerwowane są jedynie dla Bose. Słuchawki QC tworzą czystą przestrzeń dla muzyki, pozwalającą na pełne wyczucie głębi dźwięków i wszelkich niuansów.

QC Earbuds są dostępne w cenie 1 199 zł, w kilku wariantach kolorystycznych: Triple Black, Soapstone oraz dwóch limitowanych: Sandstone i Stone Blue. Oferują one do 18 godzin pracy na baterii (do 6 godzin na jednym ładowaniu, z dodatkowymi 12 przy użyciu etui ładującego) i wykorzystują Bluetooth® 5.1. Zostały zbudowane z myślą o trwałości, dlatego legitymują się stopniem ochrony IPX4 – są wiec odporne na pot i wodę.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.