Jesteś tutaj:-, Inne, Muzyka, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Wydarzenia-Spotify przedstawia – Spotify Mixes: personalizowane listy odtwarzania z Twoimi ulubionymi wykonawcami, gatunkami i dekadami

Spotify przedstawia – Spotify Mixes: personalizowane listy odtwarzania z Twoimi ulubionymi wykonawcami, gatunkami i dekadami

Zgodnie z zapowiedziami przedstawionymi na pierwszym globalnym evencie marki w 2021 roku, Spotify uruchamia nową bazę personalizowanych playlist. Składanki z najpopularniejszymi utworami ulubionych artystów, gatunków i dekad od dziś są dostępne dla wszystkich użytkowników serwisu na całym świecie.

Aby zaoferować użytkownikom unikalne doświadczenia na platformie, Spotify wprowadza format Spotify Mixes zainspirowany najbardziej popularną wśród użytkowników spersonalizowaną playlistą Daily Mix.

Od dziś wśród nowości dostępnych w sekcji „Przygotowane dla Ciebie” pojawią się dodatkowo nowe spersonalizowane składanki z top utworami ulubionych artystów, gatunków i dekad. Jak to działa?

 

  • Każda składanka jest tworzona w oparciu o historię odtwarzania użytkownika oraz najczęściej wybieranych przez niego artystów, gatunki i dekady muzyczne. Dzięki niej nie tylko usłyszymy swoich ulubionych wykonawców, ale także wrócimy do ulubionych utworów ich autorstwa.
  • W skład list wchodzą również sugestie piosenek, które mogą spodobać się użytkownikowi w przyszłości.
  • Każda składanka jest aktualizowana na bieżąco, co pozostawia nieograniczone możliwości odkrywania nowych treści.
  • Im więcej interakcji między użytkownikiem a różnego rodzaju utworami, tym dokładniejszy algorytm, który uczy się preferencji muzycznych użytkownika i przewiduje które utwory mogą podobać mu się w przyszłości.

 

image processing20210330 30927 szf7hc

 

W ramach platformy istnieje ponad 345 milionów wersji Spotify, oferujących prawdziwie spersonalizowane doświadczenia dla każdego użytkownika. Innowacyjne produkty i usługi wprowadzone w ramach platformy stają się więc idealnymi narzędziami do poszerzania horyzontów muzycznych i odkrywania nowych brzmień, które byłyby trudne do odkrycia w inny sposób – dodaje Gustav Söderström, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju w Spotify

 

Składanki Spotify Mixes są dostępne od dziś dla użytkowników wersji bezpłatnej oraz Premium na całym świecie w zakładce „Przygotowane dla Ciebie”.1 komenarz

  1. Sbsbsb 5 kwietnia 2021 w 14:08 - Odpowiedz

    Jeśli w latach 80tych moim ulubionym zespołem był Modern Talking, to dziś w ogóle bym nie poznał innych gatunków muzycznych, nie docenił ich, nie polubił, bo algorytm w kółko podrzucał by mi moderntalkingowe kapelki, no bo przecież to moje ulubione.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.