Jesteś tutaj:-, Finanse, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Płatności, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Bank BNP Paribas ponownie angażuje się w dalszy rozwój Autenti

Bank BNP Paribas ponownie angażuje się w dalszy rozwój Autenti

Bank BNP Paribas uczestniczył w ogłoszonej wczoraj Rundzie B finansowania Autenti, polskiego start-upu oferującego usługi elektronicznego podpisywania dokumentów. Środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój Autenti, co zagwarantuje bankowi dostęp do nowych funkcjonalności opracowywanych przez firmę.

Dzięki pozyskanemu finansowaniu, Autenti ma szansę stać się czołowym europejskim dostawcą usług związanych z e-podpisem.

 

– Jesteśmy przekonani, że Autenti ma ogromny potencjał dalszego rozwoju. Dla nas to nie tylko szansa na realizację zysku w przyszłości, ale także przewaga rynkowa, która daje możliwość wykorzystania oferty firmy we współpracy z naszymi Klientami i partnerami. Wszechstronność, dostępność i elastyczność – to trzy cechy, które dobrze charakteryzują projekt Autenti. Rozwiązanie może być zastosowane praktycznie w każdej branży, aby uprościć i przyspieszyć procesy – zarówno wewnętrzne, jak i biznesowe – mówi Denis Peccoud, Dyrektor Wykonawczy Obszaru Transformacji.

 

W 2016 r. Autenti zwyciężyło w pierwszej polskiej edycji BNP Paribas International Hackathon. Dwa lata później bank uruchomił proces bezpapierowego podpisywania kredytów ratalnych u partnerów biznesowych, a w 2020 r. zainwestował w start-up w ramach Rundy A. Od początku współpracy Bank BNP Paribas podpisał z pomocą Autenti 1,38 mln dokumentów, oszczędzając w ten sposób ponad 3,5 mln kartek papieru. To przekłada się na ekwiwalent oszczędności środowiskowych na poziomie 138t CO2 (92 tiry pełne gazu) czy 401m3 wody (ponad 1/10 basenu olimpijskiego).

Autenti to polska firma oferująca rozwiązania umożliwiające podpisywanie dokumentów online, na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu. Elektroniczny podpis zapewnia szybkość, wygodę, bezpieczeństwo i ma moc prawną taką, jak podpis tradycyjny.Autor |2022-09-15T10:17:05+02:0015 września 2022 10:00|Kategorie: Aplikacje, Finanse, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Płatności, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.