Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie-Duże ulepszenia w Gmailu – róbcie więcej bez wychodzenia ze skrzynki

Duże ulepszenia w Gmailu – róbcie więcej bez wychodzenia ze skrzynki

Korzystanie z poczty elektronicznej to dla większości z nas konieczność. Google, kilka dni temu wprowadził duże ulepszenia w Gmailu w przeglądarce, żeby Wasza poczta dawała Wam jeszcze więcej możliwości.

Korzystanie z poczty elektronicznej to dla większości z nas konieczność. Używamy jej, żeby kontaktować się z kolegami z pracy i znajomymi, być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i zarządzać obowiązkami w domu i w pracy — bez e-maila po prostu nie można żyć. Google, kilka dni temu wprowadzamy duże ulepszenia w Gmailu w przeglądarce, żeby Wasza poczta dawała Wam jeszcze więcej możliwości. Oto krótki przegląd nowości:

Róbcie więcej bez wychodzenia ze skrzynki

Nowa wersja Gmail pozwala Wam robić więcej. Teraz możecie otwierać załączniki — np. zdjęcia — bez wchodzenia w obszerną wymianę maili i przewijania, a także używać przycisku drzemki, żeby odłożyć na później te wiadomości, którymi nie możecie się teraz zająć. Zyskujecie też lepszy dostęp do często używanych aplikacji takich jak Kalendarz GoogleLista Zadań (teraz dostępnych w wersji na Androida i iOS) oraz Google Keep.


Nowy Gmail przypomni Wam też o odpowiadaniu na wiadomości przy pomocy szybkich powiadomień pojawiających się obok maili — po to, by upewnić się, że nic Wam nie umknie.

Dodano również, działającą w języku angielskim, funkcję Smart Reply do poczty Gmail w przeglądarce, żebyście mogli szybciej odpowiadać na wiadomości.

W wersji mobilnej wprowadzono nowe funkcje takie jak powiadomienia o wysokim priorytecie, które informują Was o ważnych wiadomościach, a jednocześnie nie przeszkadzają i pozwalają zachować skupienie. Dodatkowo Gmail zacznie Wam sugerować, że może czas wypisać się z newslettera czy list ofertowych, które już Was nie interesują.

Może również zdarzyć się, że Gmail wyśle wam nowy rodzaj ostrzeżenia, jeśli na Wasz adres trafi potencjalnie niebezpieczna wiadomość.

Wreszcie wprowadzono nowy tryb poufny, który pozwala Wam kontrolować to, jak Wasze e-maile są przekazywane, kopiowane, pobierane i drukowane. Może Wam się to przydać, kiedy przesyłacie e-mailem wrażliwe dane takie jak rozliczenie podatkowe czy numer ubezpieczenia społecznego. Tryb poufny pozwoli Wam też zaznaczyć, żeby Wasz e-mail zniknął po ustalonym czasie — w ten sposób możecie lepiej kontrolować przekazywane przez siebie informacje.

Jak zacząć?

Nowych funkcji w Gmailu (wersja przeglądarkowa) możecie zacząć używać już dziś. Niektóre funkcje zostaną wprowadzone w nadchodzących tygodniach. Wejdźcie w Ustawienia (kółko zębate w prawym górnym rogu ekranu) i wybierz przycisk “Wypróbuj nowy Gmail”. Jeśli później będziecie chcieli wrócić do starego widoku, możecie kliknąć w to samo miejsce i wybrać “Wróć do klasycznego Gmaila”. Więcej informacji znajdziecie w tym przewodniku.

źródło: GoogleAutor |2018-05-04T07:40:16+01:004 maja 2018 07:32|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Oprogramowanie|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.