Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie-Cisco ułatwia wgląd w działanie sieci rozległych

Cisco ułatwia wgląd w działanie sieci rozległych

Firma Cisco wprowadza nowe innowacje stworzone, aby zapewnić lepszą widoczność w „martwym punkcie” IT: sieci rozległej (WAN). Składająca się z wielu rozproszonych sieci poza kontrolą IT, sieć WAN łączy pracowników z aplikacjami, bez względu na to, gdzie ci pracownicy się znajdują. Cechą WAN jest fragmentacja, co oznacza, że dział IT często ma ograniczoną zdolność do dokładnego określania problemów i uzyskiwania informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym. Nowe rozwiązania Cisco wspierają działy IT, zapewniając możliwość prognozowania problemów związanych z siecią WAN zanim te wystąpią oraz szybkiego izolowania i naprawiania istniejących problemów.

W ciągu ostatnich kilku lat wzrost popularności środowisk informatycznych typu multicloud, działających w oparciu o wiele chmur obliczeniowych, jeszcze bardziej zwiększył tradycyjną złożoność sieci WAN i związane z nią wyzwania. Jak wynika z przeprowadzonego we wrześniu ubiegłego roku badania IDC (Worldwide SD-WAN Survey Special Report), ok. 30% organizacji uznaje przerwy w dostępie do sieci za największy problem związany z siecią WAN. Ta sama liczba ankietowanych przyznała, że potrzebuje systemów analitycznych i lepszego wglądu w informacje o sieci do zarządzania wydajnością aplikacji i WAN.

Cisco dążąc do stworzenia intuicyjnej sieci (IBN, intent–based networking), obejmuje tym podejściem również sieć WAN. Firma wprowadza innowacje, które zapewniają działom IT wgląd w działanie sieci rozległej, co pomaga utrzymać ciągłość działania biznesu:

  • Cisco® SD-WAN vAnalytics zapewnia działom IT możliwość wglądu, prognozowania i planowania przepustowości dla aplikacji, scenariuszy „co-jeśli” i praktycznych rekomendacji działania.
  • Cisco Meraki™ Insight pomaga administratorom IT optymalizować doświadczenia użytkowników końcowych, zapewniając cenne informacje na temat wydajności aplikacji WAN i SaaS oraz znacznie skracając czas potrzebny na wyizolowanie i rozwiązanie problemów.

„Postawiliśmy sobie ambitny cel przekształcenia całej sieci, od sieci kampusowej po oddziały, od centrum danych po brzeg sieci” – powiedział Scott Harrell, wiceprezes i dyrektor generalny Enterprise Networking, Cisco. „WAN jest istotną częścią sieci, a jednocześnie niezwykle trudną w zarządzaniu. Dzięki nowym innowacjom zapewniamy wgląd w sieci rozległe i jesteśmy coraz bliżej stworzenia kompletnej, intuicyjnej sieci, która pomoże naszym klientom wyeliminować przerwy w jej działaniu i zredukować koszty.”

Cisco oferuje też pełny pakiet usług pomagających w przyspieszeniu migracji klientów do sieci intuicyjnej WAN, od stworzenia planu szybkiego wdrożenia i zmaksymalizowania wydajności sieci po dostosowane ich do konkretnych potrzeb.

Cisco SD-WAN vAnalytics

Cisco SD-WAN vAnalytics (działające w oparciu o technologię Viptela®) to chmurowe rozwiązanie klasy SaaS. Zapewnia wgląd w kompleksowe dane, wyniki analiz i propozycje działań korygujących sieci WAN, uwzględniając oddziały organizacji, punkty końcowe dla środowiska multicloud oraz wielu dostawców usług. Korzystając z vAnalytics, klienci mogą przewidzieć w jaki sposób potencjalne zmiany w sieci WAN wpłyną na wydajność aplikacji. Rozwiązanie może również generować rekomendacje dotyczące optymalizacji wykorzystania aplikacji. Na przykład, dzięki vAnalytics, organizacje mogą lepiej zrozumieć, w jaki sposób wdrożenie kamer internetowych lub aplikacji w chmurze w wielu oddziałach może wpłynąć na infrastrukturę WAN. vAnalytics może pomóc przedsiębiorstwom zidentyfikować punkty krytyczne i niezbędne zmiany w polityce firmy, pomagając klientom uniknąć narastających problemów technologicznych.

Cisco Meraki Insight

Cisco Meraki Insight to nowe narzędzie zintegrowane z panelem sterowania Meraki, którego zadaniem jest zapewnienie działom IT kompleksowego wglądu w stan sieci dzięki analizie wydajności aplikacji i sieci WAN. Dzięki Meraki Insight klienci mogą lepiej zrozumieć i rozwiązywać problemy zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, które przyczyniają się do pogorszenia komfortu użytkowania aplikacji hostowanych w odległym centrum danych lub w chmurze. Meraki Insight pomaga działom IT skrócić czas rozwiązywania problemów z wydajnością, dokładniej określając źródło problemu.

Dostępność

  • Oprogramowanie Cisco SD-WAN vAnalytics jest już dostępne w ramach licencji Cisco SD-WAN.
  • Platforma Cisco Meraki Insight jest dostępna jako osobna licencja.

źródło: CiscoAutor |2018-04-27T16:54:58+01:0027 kwietnia 2018 16:54|Kategorie: Inne, Newsy, Oprogramowanie|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.