Jesteś tutaj:-, Inne, Nawigacja, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Inteligentny Asystent Pasa Ruchu oraz opcja omijania płatnych dróg w każdym kraju w Europie – oto wakacyjne nowości w aplikacji AutoMapa

Inteligentny Asystent Pasa Ruchu oraz opcja omijania płatnych dróg w każdym kraju w Europie – oto wakacyjne nowości w aplikacji AutoMapa

W najnowszej wersji AutoMapy (na system Android) czeka na kierowców kilka nowości. Najważniejsza z nich – odmieniony i rozbudowany Asystent Pasa Ruchu [APR], funkcja niezwykle ceniona przez użytkowników i niejednokrotnie wskazywana jako kluczowa w bezpiecznej i komfortowej jeździe.

 

Jak działa nowy Asystent Pasa Ruchu w AutoMapie?

Nowy APR to inteligentna funkcjonalność sprawdzona w wymagających sytuacjach, na złożonych skrzyżowaniach. W ramach wytyczonej trasy, APR wyraźnie wskazuje kierowcy pasy do ruchu i manewry, np. jeśli na skrzyżowaniu należy zająć prawy pas do skrętu, na rysunku wyróżniony będzie prawy pas i dodatkowo podświetlona strzałka skrętu. Jeden rzut oka wystarczy, by wiedzieć, jak jechać i tym samym uniknąć niekontrolowanych, nerwowych ruchów czy decyzji manewrowych w ostatniej chwili.

W zależności od numeru czy typu drogi zmieniają się kolory APR, co dodatkowo wzmacnia widoczność funkcji na ekranie aplikacji i dzięki temu jeszcze łatwiej i bezpieczniej dojedzie się do celu.

 

64d394128c33c2884c6ef473 Zrzut ekranu 2023 08 9 o 15.26.16

 

System rozbudowany został o Drogowskaz, tablicę informacyjną wyświetlającą się pod rysunkiem APR, informującą kierowcę na jakie większe miasto ma się kierować, zgodnie ze znakami drogowymi i celem nawigacji. To kolejne ułatwienie w kierowaniu pojazdem – wygodnie i bez stresu.

 

64d38d8723e089caf02e0d22 AutoMapa 3xscreen Nowy APR kolory1

AutoMapa – Asystent Pasa Ruchu

 

 

Skąd pomysł na taki projekt APR?

Jak mówi Jan Korytkowski, UX Design Director AutoMapy:

 

nowy APR inspirowany jest znakami ostrzegawczymi, które kierowcy znają z tras. Zależało nam na stworzeniu wyrazistego, szybkiego w dekodowaniu elementu, który w ułamku sekundy pokaże kierowcom gdzie jechać i jak, szczególnie przy wyłączonych komendach głosowych, na skomplikowanych skrzyżowaniach czy trasach wielopasmowych.

Nowy Asystent Pasa Ruchu zajmuje niewiele miejsca w ekranie nawigacji, nie zasłania widoku mapy i współpracuje z Drogowskazem. Zestaw nowych funkcji został sprawdzony w wielu drogowych sytuacjach i jest jednoznacznie dobrze przyjęty.Jak piszą w sklepie Google Play niezależni testerzy:

 

 

Wersja 7.9.2 beta znakomity asystent pasa ruchu bardzo fajnie wyświetla i wskazuje drogowskaz, bardzo podoba mi się zmiana kolorów asystenta zmieniająca się zależnie od numeru drogi czy autostrad, bardzo fajnie jest to dopracowane . Mam nadzieję, że tak zostanie (…).

 

Aktualizacja 793-6010- To jest mistrzostwo świata. Mówię o asystencie pasa ruchu. Wskazuje NASTĘPNĄ nazwę miejscowości na kierunku mojej trasy. Pokrywa się to z Tablicami drogowymi. Zawsze tego brakowało. Teraz jest super. Mapa rozwija się w bardzo dobrym kierunku.

 

 

Co więcej w najnowszej wersji nawigacji?

AutoMapa nie poddaje się wakacyjnym spowolnieniom i wzbogaca najnowszą wersję aplikacji jeszcze jednym bardzo użytecznym rozwiązaniem – opcją omijania płatnych dróg na trasach europejskich, z możliwością wybrania kraju.Jest to funkcja uwzględniająca prośby użytkowników, którzy zwrócili naszą uwagę na potrzebę osobnego traktowania dróg płatnych w każdym państwie, ponieważ np.długość wyjazdu uniemożliwia czasem dobór odpowiedniej długości opłaty w konkretnym miejscu albo niewielkim nadłożeniem drogi opłaca się ominąć płatne drogi i przy okazji obejrzeć inny kawałek świata.

Od najnowszej wersji AutoMapy zatem, gdy wyznaczamy trasę po Europie, możemy zdecydować, czy damy się poprowadzić drogami płatnymi, czy chcemy tę opcję wyłączyć w jakimś kraju i uzyskać nawigację po drogach darmowych. Dzięki temu i oszczędzamy i zyskujemy opcję większej kontroli, co niektórym kierowcom może się bardzo spodobać, gdyż będą mogli podjąć decyzję wg potrzeby danej chwili.

Pobierzcie najnowszą wersję AutoMapy i sami przekonajcie się, jak nowe rozwiązania sprawdzają się na drodze.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.