Jesteś tutaj:-, Inne, Nawigacja, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Automapa: Nowa funkcja w nawigacji, dostępna nie tylko na wiosnę

Automapa: Nowa funkcja w nawigacji, dostępna nie tylko na wiosnę

Koszyki, pudełka, segregatory i inne organizery masowo wkradły się nie tylko do naszych szafek, ale i teczek, telefonów, komputerów – słowem po prostu do „życia”. Układamy sobie swoją przestrzeń, sortujemy kolorami ubrania i książki na półkach, segregujemy katalogi i maile, a nawet ikonki aplikacji w telefonie. Pojawiają się poradniki i „life hacki”,jak coś zrobić sprytniej i lepiej poukładać, a wszystko, co to ułatwi, budzi zainteresowanie. Szczególnie teraz, bo idzie wiosna – pora porządków!

 

Zauważamy taki trend także wśród użytkowników naszej nawigacji – mówi Magda Buchalska, brand development director w firmie AutoMapa – Kierowcy także coraz bardziej cenią sobie wsparcie w obszarze organizacji. Poszukiwane są te funkcje, które wspierają człowieka, zapamiętują, układają, porządkują i dopasowują do osobistych preferencji”.

Idąc tym tropem, po analizie zachowań i potrzeb kierowców, AutoMapa przygotowała nową funkcję „porządkową” i wprowadzają w nawigacji AutoMapa właśnie na wiosnę.

Uwaga, kierowcy – porządki w„Ulubionych” – czas start!

Dodawanie punktów Ulubionych do osobistych ustawień aplikacji to norma. Ułatwiają one wyznaczanie trasy w często odwiedzane miejsca. Kilka miesięcy temu AutoMapa wprowadziła głosowe uruchamianie nawigacji do najczęściej używanych Ulubionych, jak Dom, Praca, Przedszkole, Działka czy Trening. Mówisz „nawiguj do domu” i jedziesz.

Teraz doszła nowa, rozbudowana funkcja tworzenia Kolekcji Ulubionych, czyli zarządzania swoimi punktami i ich segregacji tematycznej i kolorystycznej, w podziale na własne kategorie. Każdy tworzy swoje zbiory – kolekcje; koloruje i nazywa je tak, jak chce. Porządek dla każdego oznacza coś innego, ale wiadomo – zawsze chodzi o wygodę.

 

Jak stworzyć swoją kolekcję?

Nową kolekcję stworzyć można, wybierając z ekranu głównego aplikacji: Szukaj (lupka)-> Ulubione -> + Dodaj kolekcję [rys. 1] lub z okna dodawania Ulubionych [rys. 2]:

 

‍Kolekcje można edytować i usuwać, a punkty w nich dodane można ukrywać i pokazywać na mapie [Punkty z danej kolekcji ukryć/pokazać na mapie można, wybierając: Szukaj (lupka) -> Ulubione -> długi-tap na kolekcji -> Widoczne].

Z prawej strony nazwy wyświetlana jest informacja, ile punktów Ulubionych dostępnych jest w ramach danej kolekcji.Wartość zero oznacza, że katalog jest jeszcze pusty.

Jak przystało na wiosenną funkcję – do wyboru są bajeczne kolory [rys. 3], które – także wizualnie – uporządkują punkty w aplikacji AutoMapa.

64230240161e2acacafcb716 AM Ulubione Kolory kolekcji

rys. 3 Kolekcja Ulubionych – kolory

 

Aby wypróbować tworzenie Kolekcji Ulubionych należy zainstalować najnowszą wersję AutoMapy.

 

Autor |2023-03-29T13:18:42+02:0029 marca 2023 17:00|Kategorie: Aplikacje, Inne, Nawigacja, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. szc. 29 marca 2023 w 17:18 - Odpowiedz

    wodotryski wkrótce przysłonią sens aplikacji

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.