Jesteś tutaj:-, Inne, Nawigacja, Newsy, Oprogramowanie-Obraz w obrazie, czyli PiP wjeżdża do AutoMapy

Obraz w obrazie, czyli PiP wjeżdża do AutoMapy

Wersja nawigacji AutoMapa 6.0.5 – nowe wydanie już w sklepach z aplikacjami.

Uwaga zwolennicy prostych rozwiązań ułatwiających życie i robienia kilku rzeczy na raz: AutoMapa opublikowała właśnie wersję aplikacji z nową funkcjonalnością „obraz w obrazie”, czyli znane z telewizorów Picture in Picture. Funkcjonalność ta pozwala na jednoczesne korzystanie z kilku programów, z aktywnym podglądem jednego z nich na ekranie.

 

608932b41822a18acf8aca55 pip

 

‍‍‍Dla korzystających z nawigacji oznacza to zwiększenie bezpieczeństwa, wygody i gwarancję dojechania na miejsce, nawet, gdy ktoś zadzwoni podczas jazdy na telefon używający nawigacji.

Dlaczego?

Gdy aplikacja jest w trybie nawigacji, a dodatkowo odebrane zostanie połączenie przychodzące (czy to z zestawu czy z telefonu), okno nawigacji automatycznie zmniejszy się i pozostanie aktywne na ekranie wraz z odebraną rozmową. Podobnie stanie się, gdy to kierowca zainicjuje kontakt i zadzwoni podczas korzystania z AutoMapy.

Można zatem rozmawiać bez utraty podglądu mapy, nawet na sekundkę nie tracąc jej z oczu. I zrozumie to każdy, komu telefon zadzwonił w trakcie prowadzenia auta i podejmowania decyzji, w który zjazd się właśnie kierować…

Picture in Picture to wielkie ułatwienie podczas podróży z nawigacją, a bardzo prosta obsługa: przede wszystkim działa automatycznie, ale gdy ktoś chce samodzielnie przenieść AutoMapę do trybu zminiaturyzowanego okienka wystarczy jeden klik, i dwa kliki, by wrócić do trybu pełnoekranowego. Funkcja działa na telefonach z systemem Android, od wersji 8.0 w górę.

Autor |2021-05-05T10:32:12+02:005 maja 2021 10:32|Kategorie: Aplikacje, Inne, Nawigacja, Newsy, Oprogramowanie|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.