Jesteś tutaj:-, Inne, Nawigacja, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Wydarzenia-Maserati podpisuje globalną umowę z TomTom

Maserati podpisuje globalną umowę z TomTom

Firma TomTom dostarczy mapy, oprogramowanie nawigacyjne i usługi connected dla nowych modeli Maserati, w tym dla MC20 supercar

TomTom , specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś, że dostarczy Maserati mapy, oprogramowanie nawigacyjne oraz usługi connected dla całkowicie nowego, samochodowego systemu informacyjno-rozrywkowego Maserati Intelligent Assistant (MIA). Posiadacze modeli wkrótce dostępnych na rynku – Ghibli, Levante i Quattroporte – będą pierwszymi, którzy skorzystają z szerokiej gamy innowacyjnych funkcji oferowanych przez firmę TomTom, w tym m.in. IQ Maps, traffic, usługi nawigacyjne, przewidywanie destynacji oraz interfejs użytkownika klasy premium. Ghibli, Levante i Quattroporte pojawią się na drogach w październiku, a pozostałe modele, takie jak niedawno zaprezentowany MC20 supercar, w 2021 roku.

 

Maserati MC20 exterior

 

„Cieszymy się, że nasza nawigacja klasy premium będzie teraz dostępna w ekskluzywnych, sportowych samochodach Maserati” – powiedział Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive. „Kierowcy Maserati będą korzystać z bezproblemowej łączności i automatycznej aktualizacji map, aby mogli łatwo dotrzeć do celu podróży”.

 

Samochodowy system informacyjno-rozrywkowy MIA obejmuje pełny pakiet usług TomTom w zakresie nawigacji oraz dostarczania informacji o ruchu drogowym. Jedną z nich jest TomTom EV, która pokazuje punkty ładowania pojazdów elektrycznych oraz ich dostępność, co przyda się kierowcom elektrycznych pojazdów z linii Folgore, zapowiadanych na 2021 r. Nowością w samochodach Maserati jest dynamiczne mapowanie zasięgu, które pomoże prowadzącym pojazd w wizualizacji jego zasięgu poprzez wyświetlenie na mapie, jak daleko mogą jechać. Jeśli poziom naładowania akumulatora lub paliwa w samochodzie jest niewystarczający, aby dotrzeć do wybranego miejsca docelowego, kierowca zostanie o tym poinformowany przez ostrzeżenie na ekranie i skierowany do punktu ładowania lub stacji paliw.

Przewidywanie celu podróży to kolejna nowa funkcja, która pozwala systemowi nauczyć się, kiedy wybrać odpowiedni moment, aby dostarczyć kierowcy wskazówek dotyczących jednego z jego ulubionych miejsc.

 

„Chcemy, aby kierowcy Maserati po wejściu do swoich pojazdów mogli skupić się wyłącznie na wrażeniach z jazdy” – powiedział Theo-Han Jansen, Head of e-Mobility and Connectivity w Maserati. „Nowa nawigacja TomTom ze zintegrowanym sterowaniem głosowym umożliwia bezproblemowe i bezpieczne doświadczenia”.

 

Maserati MC20 interior with TomTom

 

Zintegrowane rozwiązanie firmy TomTom będzie wyświetlane zarówno na konsoli środkowej, jak i na panelu przyrządów. TomTom oferuje najwyższej klasy interfejs, który użytkownik może dostosować do własnych preferencji. To zintegrowane podejście oznacza, że system MIA może wyświetlać na panelu przyrządów pojazdu wskazówki dotyczące pasa ruchu i zakrętu, a także informacje o fotoradarach, ostrzeżenia o ruchu drogowym i zagrożeniach. Dzięki tej funkcji kierowca może ograniczyć rozglądanie się na boki i skupić się tylko na drodze, zapewniając sobie płynną i bezpieczną jazdę.Autor |2020-09-22T09:35:58+02:0022 września 2020 09:35|Kategorie: Aplikacje, Inne, Nawigacja, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.