Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Wydarzenia-Sophos wprowadza nowe urządzenia Firewall XGS Series analizujące dane szyfrowane protokołem TLS

Sophos wprowadza nowe urządzenia Firewall XGS Series analizujące dane szyfrowane protokołem TLS

Sophos wprowadził do oferty rodzinę zapór sieciowych XGS, wyposażonych w mechanizm głębokiej analizy danych, które w trakcie przesyłania szyfrowane są protokołem TLS 1.3 (Transport Layer Security). Nowe rozwiązanie jest nawet pięć razy szybsze niż inne dostępne na rynku modele i umożliwia analizę ruchu sieciowego bez strat na wydajności. Weryfikowanie informacji szyfrowanych poprzez TLS jest kluczowe dla bezpieczeństwa firm – według badania Sophos, w ciągu ostatniego roku dwukrotnie wzrosła liczba cyberataków wykorzystujących ten mechanizm. Przestępcy ukrywają w ten sposób już 45% złośliwego oprogramowania.

 

TLS coraz częściej zagrożeniem, a nie ochroną

Szyfrowanie protokołem TLS coraz częściej stosują cyberprzestępcy, aby uniemożliwić narzędziom ochronnym wykrycie i powstrzymanie złośliwej działalności. Atakujący ukrywają swoją aktywność w ruchu sieciowym związanym z zaufanymi stronami – wykorzystują chronione przez TLS usługi internetowe i chmurowe, takie jak Google Cloud, Pastebin czy Discord. Tylko w ciągu jednego miesiąca badacze Sophos znaleźli i zgłosili prawie 10 tys. adresów URL kierujących do Discorda, które prowadziły do złośliwego oprogramowania.

 

– Firmy coraz częściej przenoszą do chmury krytyczne aplikacje biznesowe oraz przyjmują mechanizmy zapewniające dostęp do zasobów z ograniczonym zaufaniem. Stawia to nowe wyzwania związane z wydajnością systemów i monitorowaniem całej insfrastruktury narażonej na cyberataki. Specjaliści ds. bezpieczeństwa i działy IT muszą zagwarantować sobie możliwość wglądu w szyfrowany ruch, aby powstrzymywać ataki we wczesnej fazie, a nie gdy widać już ich efekty, np. w postaci zablokowanego przez ransomware dostępu do plików. Nowe urządzenia z serii XGS zapewniają pełne informacje o ruchu TLS, coraz częściej wykorzystywanym przez cyberprzestępców –mówi Monika Sierocinski, Team Lead CAM, Eastern Europe w Sophos.

 

Sophos Firewall Control Center

Przyspieszone monitorowanie ruchu sieciowego

W urządzeniach z rodziny XGS wykorzystano architekturę Xstream, stosowaną już wcześniej w innych zaporach sieciowych Sophosa. Zapewnia ona ochronę przed zagrożeniami typu zero-day, wykrywa i zatrzymuje nawet najbardziej zaawansowane ataki, w tym ransomware. Zastosowano w niej specjalne procesory Xstream, które w automatyczny sposób identyfikują zaufany ruch, charakterystyczny dla usług SaaS, sieci SD-WAN i aplikacji chmurowych, a następnie priorytetyzują go, co wpływa na przyspieszenie transmisji danych. Uwolnione w ten sposób zasoby zapewniają jeszcze więcej przestrzeni dla ruchu objętego szyfrowaniem TLS i jego głębokiej analizy. Platforma Xstream znacznie zmniejsza też opóźnienia w transmisji i poprawia wydajność aplikacji biznesowych, zwłaszcza tych, które korzystają z dużych ilości danych w czasie rzeczywistym. Funkcjonalność procesorów można rozszerzać w elastyczny sposób i dostosowywać do zmieniających się potrzeb biznesowych firm.

Zapewniana przez urządzenia XGS ochrona bazuje na inteligentnym wykrywaniu zagrożeń w ramach świadczonej przez SophosLabs usługi Intelix. Podejrzany złośliwy kod jest bezpiecznie przechowywany w wirtualnym środowisku i poddawany głebokiej analizie na podstawie wiedzy zgromadzonej przez Sophos w petabajtach danych o zagrożeniach. Zestaw reguł, na podstawie których prowadzona jest analiza, jest stale aktualizowany, aby w szybki sposób wykluczyć ruch o bezpiecznym charakterze. Dzięki temu zespoły bezpieczeństwa mogą łatwo sprawdzać szyfrowanyą transmisję danych i zachować pełny wgląd w swoją infrastrukturę IT, bez obniżania wydajności systemu.

 

Automatyczna synchronizacja ochrony

Zapory sieciowe z serii XGS łączą się z platformą chmurową Sophos Central. W automatyczny sposób wymieniają informacje o zagrożeniach z innymi podłączonymi do niej rozwiązaniami i reagują na wykryte incydenty bezpieczeństwa. W ramach usługi Sophos Managed Threat Response (MTR) możliwe jest także zapewnienie dodatkowej ochrony, polegającej na opiece świadczonej w trybie 24/7 przez specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. Ułatwia to zarządzanie złożonymi środowiskami klientów.

Urządzenia Sophos Firewall XGS są dostępne przez globalny kanał partnerów Sophos i dostawców usług zarządzanych (MSP). Przeznaczone są do pracy w charakterze kompleksowego zabezpieczenia sieciowego dlamałych i średnich firm, a także tych z rozproszonymi oddziałami. Rozwiązania te objęte są uproszczonym modelem licencjonowania, w ramach którego zapewniono rozszerzone wsparcie techniczne ekspertów Sophos. W najbliższych tygodniach udostępnione zostaną także dodatkowe modele, przeznaczone dla złożonych środowisk brzegowych, w których wymagane jest zapewnienie maksymalnej przepustowości.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.