Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek-Bank BNP Paribas startuje z webinariami dla seniorów – Bankowość internetową przybliżą influencerzy

Bank BNP Paribas startuje z webinariami dla seniorów – Bankowość internetową przybliżą influencerzy

Wygoda, jaką zapewnia bankowość internetowa sprawia, że coraz częściej tą formą kontaktów z bankiem interesują się także seniorzy. Przeszkodą bywają ich niższe kompetencje cyfrowe, czy obawy o bezpieczeństwo zdalnego bankowania. Bank BNP Paribas, w ramach autorskiego programu Misja Edukacja, przygotował cykl webinariów, w których podpowiada, jak łatwo i bezpiecznie zarządzać finansami bez wychodzenia z domu. Pierwsze warsztaty odbędą się 15 października o godz. 11. W nagraniach materiałów edukacyjnych, realizowanych w domowej, przyjaznej atmosferze, uczestniczyli influencerzy z dwóch pokoleń – Jan Adamski i Andrzej Tucholski.

Webinaria są kolejną inicjatywą podejmowaną przez bank w ramach Misji Edukacja. Powstały we współpracy z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej, a ich podstawą jest opublikowany we wrześniu Przewodnik po bankowości internetowej GOonline.

 

– Mam pełne przekonanie, że nigdy nie jest za późno na to, by zdobywać nowe, przydatne umiejętności. Projektowaliśmy nasz system bankowości internetowej w taki sposób, by był prosty i intuicyjny w obsłudze dla każdego, także dla osób słabiej obeznanych z technologiami. Webinaria mają za zadanie to pokazać, przybliżyć seniorom możliwości, jakie daje GOonline. Forma dyskusji między Janem Adamskim i Andrzejem Tucholskim świetnie się sprawdziła – oddaje to sposób, w jaki seniorzy najczęściej zdobywają wiedzę o technologiach, czyli w rozmowach z dziećmi czy wnukami – tłumaczy Małgorzata Witkowska, Kierownik Zespołu Trade Marketingu i Innowacji w Banku BNP Paribas.

 

Każde z trzech webinariów będzie miało formę luźnej pogawędki przy kawie. Bank BNP Paribas zaprosił do współpracy influencerów – Jana Adamskiego, na co dzień propagującego klasyczną modę męską i Andrzeja Tucholskiego, psychologa i stratega biznesowego, który w mediach społecznościowych mówi i pisze o szukaniu nadziei w trudnych czasach.

Webinaria startują 15 października o godzinie 11.00 na platformie e-learningowej abcsenior.com. Na kolejne Bank zaprasza 22 i 29 października o godzinie 11.00.

 

Tematyka webinariów:
1. Dlaczego bankowość internetowa to dobre rozwiązanie + pierwsze logowanie
2. Jak bezpiecznie korzystać z konta + Przelewy i płatności
3. Oszczędzanie

„Misja edukacja” to projekt, który obejmuje szereg działań edukacyjnych z zakresu finansów, ekologii, bezpieczeństwa, przedsiębiorczości czy psychologii. Bank BNP Paribas we współpracy z organizacjami pozarządowymi i partnerami merytorycznymi będzie prowadził takie działania edukacyjne, łącząc pokolenia i kierując swoje propozycje do dzieci, młodzieży, rodzin i seniorów.

Autor |2020-10-12T09:23:13+02:0012 października 2020 09:23|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek|Tagi: , , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile