Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, e-Sport, Gry, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Top7, Wydarzenia-Opera wprowadza pierwszą na świecie gamingową przeglądarkę Opera GX

Opera wprowadza pierwszą na świecie gamingową przeglądarkę Opera GX

Nowa przeglądarka pozwala graczom kontrolować pracę procesora i użycie pamięci, aby rozgrywki i streaming przebiegały bez zakłóceń. Jej atutem jest też współpraca z platformą Twitch oraz liczne opcje personalizacji.

Na świecie jest obecnie ponad 1,2 miliarda graczy komputerowych. Opera zaprezentowała dzisiaj pierwszą na świecie przeglądarkę, którą stworzono z myślą o ich potrzebach. Dostęp do wersji “Early Access” przeglądarki Opera GX (w wersji na system Windows) można otrzymać już dziś, a oficjalna premiera planowana jest jeszcze w tym roku.

 

– Operę GX stworzyliśmy dla ludzi, którzy kochają gry i poświęcają wiele czasu na budowanie swoich zestawów gamingowych. Chcemy zaoferować im przeglądarkę idealnie dopasowaną do ich potrzeb. Wierzę, że Opera GX spotka się z pozytywnym odzewem w świecie gamingowym.  – mówi Krystian Kolondra, EVP Opera, Head of Browsers.

 

Opera GX to nowy, inspirowany grami design i szeroki wachlarz funkcji, umożliwiających nie tylko personalizację wyglądu, ale też ograniczenie użycia zasobów procesora i pamięci.

 

GX Control daje kontrolę nad użyciem procesora i RAM-u przez przeglądarkę

Panel GX Control to nowa funkcja, która daje użytkownikowi możliwość kontroli nad tym, jaka część zasobów procesora i pamięci RAM ma być dostępna dla przeglądarki. Po dokonaniu wyboru, Opera GX będzie trzymała się wyznaczonych limitów. Oznacza to, że w przeciwieństwie do innych, obciążających system przeglądarek, Opera GX daje użytkownikowi pełną kontrolę nad rozgrywkami i korzystaniem z Internetu.

– Obsługa gier wymaga od sprzętu gamingowego sporo wysiłku. Jeszcze więcej, jeśli gracze streamują swoją rozgrywkę. Przed Operą GX gracze nierzadko musieli zamykać przeglądarkę, żeby nie zakłócać działania gry. Właśnie dlatego stworzyliśmy specjalną funkcję GX Control, która umożliwia płynniejszą rozgrywkę bez konieczności rezygnacji z tego, co akurat robią w sieci. –mówi Maciej Kocemba, Product Director oraz twórca przeglądarki Opera GX.

 

Integracja z Twitchem

Kolejną przydatną dla graczy funkcją jest integracja z platformą Twitch. Opera GX pozwala zalogować się na konto na Twitchu bezpośrednio z paska bocznego i wysyła powiadomienia, gdy obserwowani przez użytkownika gracze rozpoczynają transmisję.

Ekran szybkiego wyboru przeglądarki zawiera również skróty do popularnych wśród graczy witryn, takich jak Discord, YouTube czy Reddit.

 

GX Corner, czyli najnowsze wiadomości i oferty ze świata gier

Opera stworzyła nie tylko przeglądarkę dla graczy. Wraz z GXem wprowadza też GX Corner – swoisty agregator, który pozwoli im znaleźć najnowsze wiadomości, promocje i informacje o premierach ze świata gier.

 

GX design, efekty dźwiękowe i integracja ze sprzętem gamingowy

Przy pierwszym otwarciu lub aktualizacji Opery GX graczy przywitają efekty dźwiękowe i animacje inspirowane konsolami do gier. Dźwięk wykorzystany w GX jest owocem współpracy z inżynierem dźwięku Rubenem Rinconem ora zespołem Berlinist, który otrzymał niedawno nominację do nagrody BAFTA za ścieżkę dźwiękową do gry GRIS. Zarówno dźwięk, jak i większość innych funkcji można dostosować lub wyłączyć w panelu sterowania.

Inspirowany grami design Opery GX przyciąga wzrok ciemnymi kolorami i czerwienią. Użytkownik może również wybrać jeden z 10 sugerowanych schematów kolorystycznych lub pójść o krok dalej i posłużyć się selektorem kolorów oferującym 16 milionów odcieni.

 

– Wszystkie szczegóły GX – od dźwięku przy uruchomieniu do designu przełącznika prędkości przeglądania – zaprojektowano tak, aby dopasowały się do każdego zestawu gamingowego. – dodaje Kocemba.

 

Operę GX zaopatrzono też w zbiór ekskluzywnych tapet dopasowanych do przeglądarki i dużych ekranów typowych dla zestawów gamingowych. Przeglądarka współpracuje z Razer Chroma, dzięki czemu klawiatura, mysz czy inne elementy systemu dopasują się kolorystycznie do wybranego schematu.

 

 

Wszystkie możliwości przeglądarki Opera

Opera GX posiada wszystkie funkcje znane z popularnej przeglądarki Opera, używanej obecnie przez 65 milionów użytkowników. Oznacza to, że obok współpracy z Twitch do panelu bocznego GX można będzie dodać też konta na platformach takich jak Telegram, WhatsApp czy Facebook Messenger aby pozostawać w stałym kontakcie ze znajomymi bez otwierania osobnych kart.

Opera GX zachowa też funkcję Video Pop Out, pozwalającą na „wyciągnięcie” wideo ze strony i umieszczenie go nad innymi stronami.

Natomiast wbudowana funkcja blokowania reklam, zapewnia szybkie i nieprzerwane przeglądanie, a darmowa, niewymagająca logowania funkcja VPN pozwoli na bezpieczne korzystanie z publicznych sieci WiFi.

 

– Opera chce stworzyć nowy standard przeglądania. – mówi Krystian Kolondra. – Obecnie żadna przeglądarka na rynku nie ma nawet w przybliżeniu takiego zestawu opcji, jak Opera. Mamy nadzieję, że dodatki wprowadzone do GX również zostaną dobrze przyjęte.

 

 

Dostęp do pierwszego etapu już od dziś 

Wczesny dostęp do przeglądarki Opera GX został uruchomiony dzisiaj, podczas E3 w Los Angeles. Zamiast typowych wersji, rozwój programu będzie przebiegał etapami. Najwcześniejszy dostęp będzie przeznaczony dla graczy. Będą oni mieli okazję wywrzeć swój wpływ na późniejsze wersje dzięki dodanej do poszczególnych funkcji możliwości oceny (od jednego do pięciu serduszek). Opera zachęca też do zostawiania opinii i list życzeń na forach dedykowanych Operze GX.

 

Operę GX można pobrać pod tym linkiem. Ostateczna wersja ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku.Autor |2019-06-11T18:38:52+02:0011 czerwca 2019 18:38|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, e-Sport, Gry, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.