Jesteś tutaj:-, Foto, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-image.canon – nowa usługa Canon do transferu multimediów w chmurze

image.canon – nowa usługa Canon do transferu multimediów w chmurze

Canon zaprezentował image.canon– najnowszą, bezpłatną usługę do zarządzania oraz automatycznego transferu zdjęć i filmów bezpośrednio z aparatu do chmury. Od kwietnia 2020 r. usługa image.canon będzie obejmować dodatkowo darmową przestrzeń dyskową do przechowywania multimediów zgrywanych automatycznie z aparatów Canon.

 

Wszystkie obrazy w jednym miejscu

image.canon to nowoczesna platforma chmurowa do automatycznego lub manualnego transferu zdjęć i filmów w oryginalnej jakości bezpośrednio z aparatu obsługującego łączność Wi-Fi. Automatyczny transfer multimediów (upload do image.canon z aparatu wykonywany jest w tle za pośrednictwem Wi-Fi) jest dostępny dla aparatów Canon wyprodukowanych od 2020 r. Zapisane na platformie image.canon multimedia z łatwością możemy zgrywać na urządzenia mobilne, jak również uploadować je do popularnych platform, takich jak Google Drive, Flickr czy YouTube. Rozszerzenie zgodnych platform o kolejne usługi Adobe i Google planowane jest na czerwiec 2020 r.

 

Przechowywanie

Platforma image.canon pozwala tworzyć automatyczny backup zdjęć i filmów w oryginalnej jakości w bezpiecznej przestrzeni chmurowej, bez konieczności zapisywania ich na fizycznych nośnikach. Wszystkie zapisane na image.canon multimedia będą przechowywane na platformie przez 30 dni. Moc obliczeniowa image.canon pozwala na bezproblemowe przesyłanie i przechowywanie plików wideo w najwyższej jakości 4K oraz zdjęć w formacie RAW. Dodatkowo – dla użytkowników, którzy często korzystają z mediów społecznościowych – image.canon automatycznie dostosuje rozmiary zdjęć (jako kopie oryginalnych plików) do rozmiarów rekomendowanych przez popularne serwisy. Każdy użytkownik otrzyma także 10GB przestrzeni dyskowej do długoterminowego przechowywania zdjęć i filmów w specjalnej, prywatnej galerii.

image.canon logo

Bezproblemowe zarządzanie multimediami

Platforma image.canon jest prosta i intuicyjna w obsłudze. Instalując na komputerze specjalny program do pobierania danych bezpośrednio z platformy image.canon, fotografowie mogą pobierać zdjęcia i filmy na laptopa lub PC automatycznie. Platforma pozwoli również na integrację z kontami e-mail, która ułatwi bezpośrednią wysyłkę multimediów do predefiniowanych kontaktów.

Platforma image.canon zostanie uruchomiona w kwietniu 2020 r. i od początku funkcjonowania umożliwi automatyczny1transfer zdjęć do przestrzeni dyskowej kont Google (Dysk Google). Od czerwca 2020 r. nastąpi rozszerzenie zgodnych serwisów image.canon o możliwość tworzenia kopii zapasowej multimediów (w oryginalnej jakości) na platformie Zdjęcia Google za pośrednictwem Google One (także z możliwością rozszerzenia przestrzeni dyskowej), a także integracji z platformą Adobe Creative Cloud (plan członkostwa). Zgodność z nowymi platformami umożliwi – oprócz automatycznego transferu zdjęć – także ich edycję w oryginalnej jakości, wykorzystując chmurową pamięć obliczeniową serwisów i aplikacji partnerskich.Autor |2020-02-13T08:44:52+02:0013 lutego 2020 09:30|Kategorie: Aplikacje, Foto, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.