Jesteś tutaj:-, Foto, Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt-Transcend prezentuje DrivePro 620

Transcend prezentuje DrivePro 620

Na polskim rynku dostępny jest już DrivePro 620 – pierwszy dwuelementowy wideorejestrator od firmy Transcend. Za pełny podgląd na to co podczas trasy dzieje się z przodu oraz z tyłu pojazdu odpowiadają dwie kamery – przednia DrivePro 250 oraz tylna DrivePro 10. Równocześnie rejestrują obraz w rozdzielczości 1080 x 1920 Full HD przy 60 klatkach na sekundę.

 

 

Oba urządzenia wyposażone są w szerokokątny obiektyw (140°), który zapewnia rozległe pole widzenia. Dzięki matrycy SONY STARVIS™ szeroki zakres dynamiki (WDR) balansuje ciemne i jasne obszary tak, żeby każde ujęcie było jak najbardziej klarowne.

thumbnail 7

Zdjęcie: pl.transcend-info.com

 

 

Funkcjonalność dla bezpieczeństwa

DrivePro 620 wyposażony jest w szereg funkcji wspomagających bezpieczeństwo kierowcy oraz zapisywanie ważnych informacji. Czujnik G-sensor wykrywa kolizje i uruchamia tryb awaryjny w obu kamerach. W ten sposób nagranie ze zdarzenia jest zabezpieczone przez nadpisaniem. Na parkingu wideorejestrator może rozpocząć nagrywanie kiedy wykryje ruch lub ciągle rejestrować obraz w systemie poklatkowym (time-lapse). W przypadku drugiego rozwiązania, aby zapobiec rozładowaniu akumulatora, kamera automatycznie wyłączy się po 48 godzinach nagrywania.

Przycisk migawki umożliwia robienie zdjęć obiema kamerami podczas nagrywania filmu. Po wyjęciu z auta Drive Pro 620 może również posłużyć do robienia fotografii i udokumentowania np. uszkodzeń powstałych podczas wypadku. W przedniej kamerze zamontowany jest odbiornik GPS, który rejestruje datę, godzinę i współrzędne na obu nagraniach, dostarczając istotnych informacji, które mogą być przydatne po kolizji.

DrivePro 620 jest również wyposażone systemy ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, najechaniem na pojazd z przodu czy przekroczeniem ustawionych przez użytkownika limitów prędkości. Wyświetlacz head-up pokazuje aktualną prędkość i ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa kierowcy, w tym przypomnienie o włączeniu świateł czy robieniu regularnych przerw w jeździe.. Dodatkowo urządzenie reaguje na oświetlenie otoczenia i odpowiednio dostosowuje do niego jasność wyświetlania na wbudowanym ekranie.

W przypadku nagłej przerwy w zasilaniu, wbudowane baterie tymczasowo zasilą obie kamery zapobiegając uszkodzeniu nagrań.

Pp DP250

Zdjęcie: pl.transcend-info.com

 

 

Łączność Wi-Fi i dedykowane oprogramowanie

Kamera DrivePro 620 firmy Transcend obsługuje łączność Wi-Fi. Po włączeniu tej funkcji w przedniej kamerze, tylna również zostanie automatycznie połączona.

Przez Wi-Fi można również połączyć się z mobilną aplikacją Drive Pro pozwalającą przeglądać obraz z kamery w czasie rzeczywistym (z obu wideorejestratorów), pobierać zapisane filmy czy zmieniać ustawienia urządzenia. Jest ona dostępna dla urządzeń z systemem Android oraz iOS.

Oprogramowanie DrivePro Toolbox przeznaczone jest dla urządzeń z systemem Windows lub Mac. Daje możliwość wykonania zrzutu ekranu podczas odtwarzania wideo oraz wyświetlania informacji takich jak prędkość, data i godzina filmu. Dodatkowo pozwala na edycję nagrania.

Pp DP10

Zdjęcie: pl.transcend-info.com

 

 

Zawartość zestawu

Urządzenie DrivePro 620 wykorzystuje technologię bezformatową, która utrzymuje wysokie prędkości odczytu/zapisu bez konieczności częstego formatowania kart pamięci. W zestawie znajdują się: dwie karty micro SD o pojemności 32 GB, uchwyty do montażu, ładowarka samochodowa z podwójnym portem USB oraz przewody o długości 8 m i 4 m. Kierowca może w ten sposób zasilać jednocześnie przednią i tylną kamerę.

 

Cena i gwarancja

DrivePro 620 można już kupić w Polsce w cenie ok. 800 zł. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta.

Autor |2021-10-26T13:49:37+02:0026 października 2021 15:30|Kategorie: Bezpieczeństwo, Foto, Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.