Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, LG, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-LG przejmie Cybellum – izraelskiego dostawcę rozwiązań do oceny zagrożeń bezpieczeństwa cybernetycznego pojazdów

LG przejmie Cybellum – izraelskiego dostawcę rozwiązań do oceny zagrożeń bezpieczeństwa cybernetycznego pojazdów

Transakcja pomoże firmie LG opracować bezpieczniejsze oprogramowanie samochodowe, rozwinąć jednostkę biznesową odpowiedzialną za podzespoły samochodowe, a marce Cybellum pozwoli poszerzyć pulę rozwiązań zabezpieczających klientów na całym świecie.

Zarząd LG Electronics (LG) zatwierdził przejęcie firmy Cybellum, wiodącego dostawcy rozwiązań do oceny zagrożeń cyberbezpieczeństwa pojazdów. Dzięki transakcji firma LG będzie mogła przejąć około 64% udziałów w spółce technologicznej, której wartość jest szacowana na 140 milionów dolarów. To strategiczne posunięcie, poszerzające możliwości LG w obszarze cyberbezpieczeństwa, pozwalające przyśpieszyć starania firmy, by stać się partnerem innowacji dla mobilności przyszłości.

Spółka nabędzie pozostałe udziały w najbliższym czasie, gdy zostanie przeprowadzona ostateczna wycena i podana łączna kwota inwestycji. Oprócz początkowej inwestycji LG zawarła też umowę SAFE dotyczącą przyszłego kapitału (ang. Simple Agreement for Future Equity, SAFE), na podstawie której zainwestuje w Cybellum dodatkowe 20 milionów dolarów po zakończeniu transakcji nabycia w czwartym kwartale.

Założona w 2016 roku w Tel Awiwie firma Cybellum jest wiodącym dostawcą z branży bezpieczeństwa cybernetycznego pojazdów, zatrudniającym około 50 pracowników i aktualnie prowadzącym współpracę z najważniejszymi uczestnikami sektora. Z powodzeniem dostarcza swoje produkty producentom i dostawcom pojazdów na całym świecie. Oprócz Izraela Cybellum ma oddziały w Japonii, Niemczech i Ameryce Północnej. Cybellum pozostanie niezależnym podmiotem i zachowa marką, kontynuując rozwój i wspierając klientów oraz partnerów na tym samym poziomie zaangażowania i zgodnie z dotychczasowymi standardami, do których przyzwyczaili się jej klienci.

Rosnąca liczba i rodzaj zagrożeń cyberbezpieczeństwa oraz wejście globalnego przemysłu motoryzacyjnego w erę pojazdów połączonych, w przypadku których łączność odgrywa kluczową rolę, sprawiają, że potrzeba polepszenia bezpieczeństwa cybernetycznego pojazdów zgodnie z międzynarodowymi normami jest coraz bardziej konieczna. W miarę jak samochody będą ewoluować w organicznie połączone systemy ze skomplikowanymi współzależnościami pomiędzy różnymi elementami systemu, cyberbezpieczeństwo pojazdów będzie coraz ważniejsze. Działając zapobiegawczo, dzięki marce Cybellum, spółka LG będzie mogła zabezpieczyć zrównoważony rozwój w tej szybko rozwijającej się branży cyberbezpieczeństwa motoryzacyjnego oraz zwiększyć wartość w kluczowych obszarach takich, jak projektowanie, rozwój i działanie części, poprzez zoptymalizowanie bezpieczeństwa oprogramowania.

Jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań marki Cybellum, które ma chronić pojazdy przed cyberzagrożeniami, jest platforma Cyber Digital Twins. Cyber Digital Twins tworzy szczegółową analizę komponentów oprogramowania pojazdu, nie uzyskując przy tym dostępu do ich kodu źródłowego, i automatycznie ujawnia wszelkie potencjalnie możliwe zagrożenia. W platformie wykorzystano kanał danych diagnostycznych informujących o zagrożeniach w czasie rzeczywistym, który sprawdza system pod kątem luk w zabezpieczeniach i przygotowuje pełną ocenę podatności na zagrożenia oraz zalecane rozwiązania.

Pierwsza inwestycja przejęcia spółki izraelskiej LG w branży cyberbezpieczeństwa akcentuje rozwój tej kategorii, stając się jednym z najważniejszych elementów strategii LG mającej na celu wzmocnienie portfela biznesowego poprzez strategiczne przejęcia, sojusze i partnerstwa, i oznacza dużą koncentrację na działalności związanej z podzespołami pojazdów. W sierpniu 2018 r. spółka LG dokonała przejęcia austriackiej Grupy ZKW, jednego z najważniejszych graczy na rynku oświetlenia dla pojazdów. W lipcu natomiast LG połączyła siły z trzecim co do wielkości na świecie dostawcą samochodów, spółką Magna International, tworząc joint venture o nazwie LG Magna e-Powertrain, który zwiększa konkurencyjność i potencjał przyszłego wzrostu obu partnerów.

 

Cieszy nas partnerstwo z LG oraz wysoki zwrot, jaki udało nam się zapewnić naszym udziałowcom. Cybellum przygotowała najbardziej kompleksową ofertę produktową z zakresu zarządzania bezpieczeństwem w branży, a połączenie sił z LG pozwoli nam jeszcze bardziej przyśpieszyć realizację naszej wizji. W najbliższej przyszłości spodziewamy się dużego wzrostu”. – Slava Bronfman, CEO w spółce Cybellum.

Nie jest tajemnicą, że oprogramowanie odgrywa kluczową rolę w branży motoryzacyjnej, a wraz z nim pojawia się potrzeba korzystania ze skutecznych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa. Ostatnia transakcja pozwoli na dalsze wzmocnienie solidnych podstaw LG w zakresie cyberbezpieczeństwa, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze lepiej przygotować się na nadejście ery samochodów połączonych”. – dr Kim Jin-yong, prezes spółki LG Electronics Vehicle Component Solutions.

 

Założona w 2013 r. firma LG VS Company odnotowała w 2020 r. sprzedaż na poziomie 5,18 mld dolarów (USD), co stanowi wzrost o 6,1% w porównaniu z rokiem 2019. Inwestując w cyberbezpieczeństwo pojazdów firma LG podjęła zobowiązanie do zwiększenia konkurencyjności własnych systemów informacyjno-rozrywkowych, elektrycznych układów napędowych do pojazdów oraz możliwości w zakresie oświetlenia pojazdów, które stanowią trzy filary branży podzespołów motoryzacyjnych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.