Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt-Trwa European Cybersecurity Month – nie daj się zhackować

Trwa European Cybersecurity Month – nie daj się zhackować

Już po raz drugi, Samsung przyłącza się do działań w ramach Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. 29 października odbędzie się webinar z przedstawicielami firmy, którzy opowiedzą o aktualnych zagrożeniach w mobilnym świecie oraz sposobach na ich zapobieganie.

Edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa to temat, który firma Samsung rozwija w ramach swojej strategii. O tym, dlaczego tak ważne jest zwracanie uwagi na potencjalne zagrożenia w sieci, świadczą dane przedstawione w raporcie CERT Polska na temat tzw. fake newsów. Hakerzy używają sfabrykowanych komunikatów do wyłudzania danych dostępowych do kont bankowych, e-maili czy kont w mediach społecznościowych. Wyłudzenia przeprowadzone w taki sposób stanowiły aż 40% wszystkich ataków phishingowych w lipcu i sierpniu tego roku. Zwracanie uwagi na podejrzane aktywności w naszych smartfonach jest szczególnie istotne, aby móc szybko i skutecznie reagować. Jeszcze ważniejsze jest posiadanie wiedzy na ten cyberbezpieczeństwa, a tę w przystępny i ciekawy sposób przekażą eksperci firmy Samsung podczas webinaru, który odbędzie się już 29 października.

Kolejne spotkanie z ekspertami Samsung – tym razem online – będzie okazją do poznania praktycznych wskazówek dotyczących zabezpieczania wrażliwych danych w sieci. Wykorzystując swoje doświadczenie biznesowe i technologiczne, Paweł Burakowski – Starszy Ekspert ds. Rozwiązań Klienta oraz Tomasz Chomicki – Dyrektor ds. rozwoju biznesu, podzielą się wiedzą na temat rozwiązań koreańskiej firmy w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Nie zabraknie takich tematów, jak minimalizowanie ryzyka w mobilnym świecie. Prowadzący zwrócą też uwagę na bezpieczeństwo pracy z urządzeniami mobilnymi w czasach COVID-19. Zwłaszcza teraz, gdy spędzamy jeszcze więcej czasu korzystając ze smartfonów, czy tabletów, instalując nowe aplikacje, mające pomóc nam w bardziej wydajnej pracy, musimy być przygotowani na ryzyko, które wiąże się ze wzmożoną aktywnością w sieci. Prowadzący odniosą się do rosnących tendencji w świecie cyfrowym, m.in do zagrożeń związanych z tzw. deep fakami, czyli próbami użycia spreparowanych filmów i plików dźwiękowych do kierunkowych ataków socjotechnicznych na przedsiębiorstwa, czy roli sztucznej inteligencji.

Paweł Burakowski i Tomasz Chomicki opowiedzą także o ekosystemie Samsung Knox, który gwarantuje bezpieczeństwo urządzeń mobilnych oraz zaprezentują przykłady wdrożeń tego systemu. Przedstawią też możliwości współpracy z firmą Samsung w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Nie daj się zhackować. Dołącz do bezpłatnego webinaru i poczuj się bezpiecznie w sieci

 Autor |2020-10-28T16:40:53+02:0028 października 2020 16:40|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.