Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek-Fortinet i IBM współpracują przy projekcie SkillsBuild w celu zapewnienia kwalifikacji dotyczących cyberbezpieczeństwa

Fortinet i IBM współpracują przy projekcie SkillsBuild w celu zapewnienia kwalifikacji dotyczących cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zapowiedział integrację własnego programu szkoleń i certyfikacji Network Security Expert ze stworzoną przez IBM cyfrową platformą SkillsBuild, zapewniającą użytkownikom rozwój umiejętności zawodowych dotyczących najnowszych technik, w tym związanych z cyberbezpieczeństwem.

Fortinet i IBM skoncentrują się na zaprojektowaniu nowych ścieżek kariery w dziedzinie cyfrowej ochrony poprzez szkolenie osób dotychczas nieposiadających doświadczenia w tym zakresie, jak też podejmą działania w zakresie wzajemnego łączenia uczestników szkoleń z pracodawcami. Podjęta współpraca podkreśla zaangażowanie firmy Fortinet w społeczną odpowiedzialność biznesu, która ma na celu wypełnienie luki kompetencyjnej dotyczącej cyberbezpieczeństwa dzięki podejmowanej globalnej współpracy z różnymi podmiotami oraz programowi edukacyjnemu dostępnemu w ramach Network Security Expert (NSE) Training Institute.

 

Rośnie popyt na ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa

Cyberochrona to obecnie bardzo szybko rosnąca dziedzina rynku, a globalna pandemia koronawirusa tylko zwiększyła popyt na rozwiązania zabezpieczające. Badanie przeprowadzone przez firmę edukacyjną (ISC) wykazało, że 81% respondentów postrzega ochronę cyfrowych zasobów jako priorytet, ponieważ pracownicy pracują zdalnie z powodu COVID-19. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na specjalistów z dziedziny cyberochrony rośnie również potrzeba przyciągnięcia szerszej, bardziej zróżnicowanej i geograficznie rozproszonej siły roboczej. Ostatnia ankieta Fortinet wykazała, że 68% przedsiębiorstw ma problemy z rekrutacją, zatrudnianiem i utrzymaniem utalentowanych pracowników z dziedziny cyberbezpieczeństwa. W związku z globalną pandemią, wyzwanie to znacznie wzrosło.

 

Fortinet i IBM łączą siły w celu zwiększenia dostępności ekspertów ds. bezpieczeństwa

Partnerstwo firm Fortinet i IBM pomoże rozwiązać ten problem dzięki platformie cyfrowej SkillsBuild. Zapewnia ona osobom poszukującym pracy, w tym długotrwale bezrobotnym, uchodźcom, ubiegającym się o azyl, weteranom i studentom, ocenę zdolności do pracy zawodowej, kursy edukacyjne, spersonalizowany coaching oraz warsztaty, które pomogą im wejść na rynek pracy lub ponownie na nim zaistnieć. Portfolio platformy SkillsBuild zostanie rozbudowane o szkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa oferowane przez Fortinet NSE Training Institute dla osób szukających pracy w tej branży.

 

Inicjatywy Fortinet dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu

Jednym z głównych obszarów, na których koncentrują się inicjatywy Fortinet w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), jest rozwiązywanie problemów związanych z brakiem kwalifikacji w zakresie cyberbezpieczeństwa poprzez współpracę z innymi przedsiębiorstwami, instytucjami akademickimi w ramach programu Akademia Bezpieczeństwa oraz rządami na całym świecie. Fortinet współpracuje z globalnymi liderami z różnych sektorów, aby pomóc w kształtowaniu przyszłości rynku cyberochrony i rozwijać cyfrową gospodarkę. Oprócz strategicznego partnerstwa z IBM w celu zwiększenia dostępności ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, Fortinet jest członkiem założycielem afiliowanego przy Światowym Forum Ekonomicznym (WEF) Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz stowarzyszenia ochrony przed cyberatakami Cyber Threat Alliance. Fortinet współpracuje również z Agencją Komunikacji i Informacji NATO oraz jest członkiem eksperckiej grupy roboczej w ramach Interpolu.

Dodatkowo, Fortinet oferuje szkolenia i certyfikaty za pośrednictwem jednostki NSE Training Institute w celu zapewnienia dalszego rozwoju umiejętności i przekwalifikowywania się specjalistów IT. Niedawno Fortinet udostępnił bezpłatnie wszystkie szkolenia NSE Training Institute dotyczące cyberbezpieczeństwa, aby pomóc w zaspokojeniu szybko zmieniających się potrzeb firm dotyczących ochrony rozproszonej i zdalnej siły roboczej. Kursy te dają indywidualnym osobom możliwość zdobycia nowej wiedzy lub zwiększenia praktycznych umiejętności.Autor |2020-09-23T14:34:43+01:0023 września 2020 14:34|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.