Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Bezpieczeństwo, Gadżety, Inne, Newsy, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Dron do monitoringu domu od Amazona

Dron do monitoringu domu od Amazona

Amazon pod marką Ring wprowadził niezwykły, kompaktowy dron, który został stworzony, aby monitorować wnętrza pomieszczeń.

Ring Always Home Cam to mały dron z kamerą, który pozwoli zastąpić cały zestaw kamer, które muszą być zainstalowane w każdym pokoju.

 

Amazon Flying Camera 01

 

Pomysł polega na tym, że niewielki dron może patrolować mieszkanie i sprawdzać każdy kąt, w przeciwieństwie do stacjonarnych kamer monitorujących, które mają ograniczony kąt widzenia. Always Home Cam działa autonomicznie. Jest to podobne do pracy automatycznego odkurzacza, który sam porusza się po mieszkaniu, ale także obsługuje sterowanie ręczne.

Latająca kamera może być podłączona do alarmów i czujników ruchu w mieszkaniu — wtedy dron poleci do miejsca, w którym uruchomiono alarm i rozpocznie transmisję wideo wraz z powiadomieniem właściciela. Może być również używany do celów domowych — na przykład, aby sprawdzić, czy żelazko lub inne urządzenia są wyłączone, a także sprawdzić, czym się zajmuje ulubiony zwierzak.

 

 

W stacji dokującej, która służy m.in do ładowania urządzenia,  dron nie nagrywa wideo, ponieważ jego kamera jest całkowicie ukryta w obudowie.

 

amazon ring always home cam

 

 

Koszt takiego urządzenia wynosi $ 249 (około 968 zł)Autor |2020-09-25T18:06:57+02:0025 września 2020 18:06|Kategorie: Android, Aplikacje, Bezpieczeństwo, Gadżety, Inne, Newsy, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.