Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Załóż profil zaufany z bankiem spółdzielczym

Załóż profil zaufany z bankiem spółdzielczym

Klienci kolejnych 173 banków spółdzielczych mogą już szybko i wygodnie zakładać online profil zaufany (PZ), a tym samym dołączyć do niemal 7,5 miliona Polaków, którzy już mają PZ.

Integrację banków spółdzielczych z węzłem krajowym rozpoczęliśmy na początku lipca. W pierwszym etapie dołączyliśmy 15 banków. Za nami drugi etap – dołączyliśmy kolejne 173 banki spółdzielcze. Na początku sierpnia planujemy wdrożyć następne 124 banki.

 

Wreszcie prościej

Co w praktyce oznacza integracja banków spółdzielczych z węzłem krajowym? Klienci tych placówek – a jest ich około 1,5 miliona – bez wychodzenia z domu będą mogli zakładać profil zaufany (PZ), a dzięki temu korzystać z e-usług.

Dołączenie banków spółdzielczych to ważny moment w historii profilu zaufanego. Wiemy jak wielu Polaków ma tam konta i chcieliśmy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Proces dołączania banków spółdzielczych do węzła krajowego podzieliliśmy na kilka etapów. W sumie w najbliższych miesiącach przyłączymy ponad 500 placówek – dodaje szef MC.

Dzięki integracji banków spółdzielczych z węzłem krajowym ich klienci będą mieli też możliwość logowania się swoimi loginami bankowymi do serwisów takich jak np. Internetowe Konto Pacjenta, konta Mój GOV czy PUE ZUS. Wystarczy, że po przeniesieniu na stronę logowania klikną w ikonkę swojego banku i zalogują się swoim hasłem. Dokładnie tak samo jak w przypadku logowania do systemu bankowości elektronicznej.

Oznacza to, że ich login i hasło z banku wystarczą, by załatwiać online sprawy urzędowe. Osobom, które będą chciały skorzystać z tej możliwości, a nie mają jeszcze profilu zaufanego będzie się on zakładany w tle operacji, bez konieczności podejmowania dodatkowych działań.

 

Załóż swój profil

Do niedawna z najwygodniejszej i najszybszej możliwości potwierdzania profilu zaufanego – czyli pośrednictwa bankowości elektronicznej – mogli korzystać klienci PKO Bank Polski SA, Santander, Banku Pekao, mBanku, ING Banku Śląskiego, Alior Bank, Millennium Bank, T-Mobile Usługi Bankowe oraz platformy Envelo. Do tego grona dołączają właśnie banki spółdzielcze.

Profil zaufany jest ważny trzy lata, można go założyć za darmo. Korzysta już z niego 7 495 611 Polaków!

 

Dołączenie banków spółdzielczych otwiera kolejny etap w rozwoju profilu zaufanego. Dużo łatwiej będzie go założyć osobom z mniejszych miejscowości, które mają internet, ale nie mają w swojej okolicy punku potwierdzającego PZ – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Profil zaufany otwiera drogę do korzystania z e-administracji. Tym samym otwieramy ją dziś dla Polaków, którzy do tej pory mieli do niej utrudniony dostęp – dodaje szef MC.

 Autor |2020-07-27T11:44:42+01:0027 lipca 2020 11:44|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.