Jesteś tutaj:-, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Top7-Zaprezentowano bransoletkę do zwalczania podsłuchu. Zagłusza wszystkie mikrofony

Zaprezentowano bransoletkę do zwalczania podsłuchu. Zagłusza wszystkie mikrofony

Specjaliści z University of Chicago opracowali urządzenie do walki z ukrytymi mikrofonami — jest to bransoletka z 24 głośnikami. Gdy chcemy, żeby mikrofony przestały działać, bransoletka aktywuje cały zestaw głośników w trybie ultradźwiękowym i w ten sposób zakłóca działania mikrofonów.

W ten sposób można zagłuszyć wszystkie mikrofony wokół siebie — w smartfonie, inteligentnym zegarku, głośnikach i innych urządzeniach, które nagrywają dźwięk. Przyda się to do tajnych negocjacji.

 

Bransoletka ma jeszcze kilka wad. Po pierwsze –  jest zbyt duża, ale jest to tylko pierwszy prototyp do zaprezentowania pomysłu. Kolejny problem – głośniki zagłuszają  wszystkie najbliższe mikrofony. Oznacza to, że nie można rozmawiać przez telefon lub nagrywać wideo. I będzie to przeszkadzać innym ludziom znajdującym się w pobliżu.

Urządzenie jest bardzo tanie – jego cena ma wynieść ok  20 $ (~74 złotych).  Twórcy  już negocjują z inwestorami, aby w przyszłości stworzyć bardziej kompaktową wersję  i uruchomić masową produkcję.Autor |2020-02-17T08:52:09+02:0017 lutego 2020 08:52|Kategorie: Bezpieczeństwo, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Top7|1 komentarz

1 komenarz

  1. Andrzej 18 lutego 2020 w 11:08 - Odpowiedz

    A co z osobami noszącymi aparaty słuchowe?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.