Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Sprzęt, Tablety, Telefony-Wiemy, który antywirus nie spowolni systemu Windows 10

Wiemy, który antywirus nie spowolni systemu Windows 10

Antywirusy skutecznie chronią komputery przed wirusami, nie wszystkie jednak pozytywnie wpływają na szybkość ich pracy. AV-Comparatives, niezależny ośrodek badający na co dzień skuteczność antywirusów, tym razem sprawdził, w jaki sposób programy antywirusowe obciążają systemy operacyjne domowych komputerów. Sprawdź, który pakiet okazał się najlżejszy w działaniu.

AV-Comparatives swój test przeprowadził wśród 21 dostawców antywirusów oraz pakietów bezpieczeństwa. W badaniu został oceniony wpływ pracy badanych programów na wydajność systemu operacyjnego, m.in. na szybkość kopiowania danych, archiwizacji plików, instalacji i dezinstalacji programów, uruchamiania aplikacji, pobierania plików z sieci, czy prędkości ładowania stron internetowych. Spośród rozwiązań takich producentów jak Avast, AVG, McAfee, czy Symantec, najszybszy okazał się produkt firmy ESET, uzyskując najlepszy wynik. Co ciekawe, we wrześniu AV-Comparatives, w bardzo podobnym teście, sprawdził lekkość rozwiązań biznesowych. Rozwiązanie firmy ESET również wypadło najlepiej.

Dlaczego wyniki testu AV-Comparatives są istotne dla użytkowników, pragnących chronić swój komputer przed zagrożeniami? Stosowanie antywirusa, który zbyt mocno obciąża komputer, może mieć negatywny wpływ na działanie systemu operacyjnego i wydajność chronionej maszyny. Jeśli antywirus potrafi pracować niezauważalnie dla wydajności komputera, więcej jego zasobów może posłużyć użytkownikowi np. podczas pracy lub rozrywki. Na komputerze z takim programem antywirusowym strony internetowe ładują się szybciej, szybciej też pobierane są z sieci pliki, a takie aktywności jak kopiowanie plików, czy instalacja programów odbywa się błyskawicznie.

AV-Comparatives zrealizowało wspomniane badanie we wrześniu 2017 roku na komputerach z systemem operacyjnym raport dostępny jest na stronie AV-Comparatives.

źródło: ESET

KanAutor |2017-11-17T18:27:03+02:0017 listopada 2017 18:27|Kategorie: Bezpieczeństwo, Newsy, Raporty i prezentacje, Sprzęt, Tablety, Telefony|Tagi: , , |7 komentarzy

7 komentarzy

 1. lesiobe 17 listopada 2017 w 17:37 - Odpowiedz

  Microsoft security essentials nie brał udziału w testach ?
  Programy antywirusowe są same wirusami . Jak mam komuś powierzać dane to wolę dostawcy systemu operacyjnego . Nie zauważyłem ,żeby ten program spowalniał system WIN 7 32 i 64 bit .

  • lesiobe 17 listopada 2017 w 17:38 - Odpowiedz

   A nie wiem czy Microsoft S.E. działa na 10 i nie zamierzam sprawdzać 🙂

 2. tyty 17 listopada 2017 w 18:19 - Odpowiedz

  Najlepszy jest eset smart security w wersji 8. Nowsze wersje już obciązają.

 3. esent 18 listopada 2017 w 12:58 - Odpowiedz

  działa na 10 ale nowsza rozbudowana M security , ja miałem wbudowany plik insalacyjny. na 7 swietnie się spisuje, nic nigdy komp nie złapał . i ladnie w tle robi swoje. na Wista” tez miałem. a tera nic nie mam , ale zapora , i sam system W. daje radę .

 4. stalewiak 18 listopada 2017 w 18:43 - Odpowiedz

  Tylko windows defender security center. Od dwóch lat spokój. Teraz rozbudowany. Koniec z płaceniem za antywirusy. Skasujcie mój pusty post bo mi się kliknęło za szybko.

 5. cikilel 19 listopada 2017 w 11:33 - Odpowiedz

  [quote]Antywirusy [b] skutecznie [/b]chronią komputery przed wirusami [/quote]
  Dobre ha ha ha …

 6. Taskbarwindows10.com 21 lipca 2018 w 07:52 - Odpowiedz

  Know about taskbar windows 10 online.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.