Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Sprzęt, Tablety, Telefony-Co 10 sekund nowy wirus atakuje system Android

Co 10 sekund nowy wirus atakuje system Android

Urządzenia mobilne z systemem Android z miesiąca na miesiąc są coraz bardziej zagrożone. Eksperci ds. bezpieczeństwa firmy G DATA wykryli w trzecim kwartale 2017 roku ponad 810 965 nowych plików będących przykładami złośliwego oprogramowania. Stanowi to wzrost o około 17% w porównaniu z drugim kwartałem.

Zagrożenia - miesięcznie
Zagrożenia – miesięcznie

W tym roku analitycy G DATA odkryli już łącznie 2 258 387 nowych odmian złośliwego oprogramowania. Co istotne, w tym samym kwartale, ale w 2016 r. liczba zagrożeń dla systemu Android była aż o 21% niższa (wynosiła 668,656). Eksperci G DATA prognozują wystąpienie około 3 500 000 nowych odmian szkodliwego oprogramowania dla systemu Android w całym roku.

Pojawiające się incydenty związane z bezpieczeństwem wymagają ciągłej pracy nad oprogramowaniem antywirusowym i udoskonalaniem produktu – mówi Robert Dziemianko z G DATA. – Dziura KRACK WLAN, czy luki w zabezpieczeniach Blueborne i Gooligan – to tylko niektóre z zagrożeń — dodaje ekspert z G DATA.

Zagrożenia - miesięcznie
Zagrożenia – miesięcznie

Google zwykle reaguje szybko na wszystkie incydenty i publikuje odpowiednie aktualizacje. Faktem jednak jest, że według statystyk, około 21% użytkowników Androida ma zainstalowanego Androida 7.0, który ma już ponad rok. Najnowsza wersja Androida jest w tej chwili prawie nieużywana, a luki w zabezpieczeniach i problemy są cały czas odkrywane. Konieczne jest podjęcie stosownych kroków przez producentów smartfonów. W przypadku wielu urządzeń wszelkie aktualizacje muszą być dostosowane do zmodyfikowanego systemu operacyjnego producenta sprzętu. Często nie jest jasne, czy aktualizacja konkretnego urządzenia będzie dostępna. W większości przypadków mijają tygodnie, a nawet miesiące, zanim zostanie opublikowana.

AV-Test: G DATA Internet Security

Na szczęście nie trzeba obawiać się zagrożeń. We wrześniu, 21 rozwiązań zabezpieczających dla systemu Android poddano niezależnym testom, przeprowadzonym przez AV-TEST. Narzędzie G DATA Mobile Internet Security po raz kolejny uzyskało najwyższe noty w zakresie wykrywania oraz obrony przed złośliwym oprogramowaniem. Wysokie oceny aplikacja zdobyła także w odniesieniu do łatwości użytkowania oraz przydatnych funkcji np. add-on. G DATA po raz kolejny uplasowała się na najwyższej pozycji, osiągając 13 na 13 punktów i uzyskała prestiżowy certyfikat AV-Test.

źródło: G DATA

KanAutor |2017-11-27T08:34:45+01:0027 listopada 2017 08:34|Kategorie: Android, Bezpieczeństwo, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Sprzęt, Tablety, Telefony|Tagi: , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. bebe 27 listopada 2017 w 08:39 - Odpowiedz

    Co 7 sek a nie co 10 sek w Avast wykryto

  2. Widz 27 listopada 2017 w 16:04 - Odpowiedz

    A jabłko na to: niemożliwe ;).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.