Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Tablety-ESET udostępniła najnowsze wersje antywirusów dla użytkowników domowych

ESET udostępniła najnowsze wersje antywirusów dla użytkowników domowych

Firma ESET, producent popularnych w Polsce rozwiązań antywirusowych, z których korzysta obecnie ponad 4 miliony Polaków, udostępniła najnowsze wersje swoich rozwiązań dla użytkowników domowych. Nowe edycje programów ESET zyskały udoskonalone mechanizmy wykrywania zagrożeń, w tym wirusów, które aktywują się jeszcze przed uruchomieniem systemu operacyjnego. Warto zauważyć, że nad rozbudową silnika antywirusowego oraz funkcjonalnościami najnowszych programów ESET pracowali m.in. polscy analitycy i deweloperzy z krakowskiego biura badawczo-rozwojowego firmy ESET.

Rozwiązania ESET są znane wśród Polaków m.in. za sprawą legendarnego programu antywirusowego ESET NOD32 Antivirus i niezauważalnego wpływu programów tej firmy na szybkość działania chronionego komputera. Nie bez znaczenia jest również fakt, że producent tych rozwiązań, firma ESET, od początku rozwijała w swoich programach zdolność wykrywania nie tylko znanych zagrożeń, ale również tych, których nikt wcześniej nie zidentyfikował. O skuteczności takiego podejścia może świadczyć rekordowa liczba nagród w testach niezależnego ośrodka badawczego Virus Bulletin, jakie ESET otrzymał w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

ESET Internet Security - następca ESET Smart Security
ESET Internet Security – następca ESET Smart Security

Najnowsze portfolio rozwiązań firmy ESET, adresowanych do użytkowników domowych i małych firm (do 4 stacji roboczych), zostało nieco zmodyfikowane i nie znajdziemy w nim już pakietu ESET Smart Security. Program ten został zastąpiony przez ESET Internet Security, wyposażony teraz w zabezpieczenie Anti-Theft, które w razie kradzieży lub zgubienia laptopa pozwala m.in. zlokalizować urządzenie oraz wysłać wiadomość do nowego „właściciela”. ESET Internet Security, oprócz ochrony przed wirusami i atakami z sieci, zabezpiecza dodatkowo kamerę użytkownika przed nieuprawnionym dostępem oraz pozwala korzystać ze specjalnie zabezpieczonej przeglądarki do realizowania przelewów online. Nowością jest skaner UEFI, dzięki któremu rozwiązanie chroni przed zagrożeniami aktywującymi się jeszcze przed załadowaniem systemu operacyjnego. Nowy ESET Internet Security udostępnia również rozbudowaną funkcjonalność kontroli rodzicielskiej i udoskonalony monitor sieci domowej. To ostatnie narzędzie sprawdza router w poszukiwaniu luk w zainstalowanym na nim oprogramowaniu, weryfikuje siłę hasła, które chroni dostępu do urządzenia i informuje o poziomie zabezpieczeń urządzeń podłączonych do domowej sieci Wi-Fi.

Wszystkie najnowsze rozwiązania ESET chronią przed stronami internetowymi, próbującymi wyłudzić dane użytkownika (tzw. pułapkami phishingowymi) oraz zagrożeniami próbującymi zaszyfrować dane, a następnie żądającymi zapłaty za ich odblokowanie (tzw. ransomware). Nowe programy udostępniają dodatkowo menedżer licencji – narzędzie na stronie internetowej my.eset.com, które dostarcza informacji nt. posiadanych programów ESET, w tym m.in. na temat długość trwania licencji czy liczby chronionych komputerów. Warto zwrócić uwagę, że nad skutecznością silnika antywirusowego obecnego w nowych wersjach programów ESET oraz nad nowymi funkcjonalnościami tych aplikacji pracowali analitycy i deweloperzy z polskiego biura badawczo-rozwojowego ESET w Krakowie, jednego z kilku tego typu ośrodków na świecie.

Portfolio nowych rozwiązań ESET
Portfolio nowych rozwiązań ESET

Nowe rozwiązania ESET dla użytkowników domowych i małych firm (1-4 stacje robocze) to teraz:

 • ESET NOD32 Antivirus (program antywirusowy i antyspyware)
 • ESET Internet Security (kompletny pakiet bezpieczeństwa, teraz z funkcją Anti-Theft – następca pakietu ESET Smart Security)
 • ESET Smart Security Premium (pakiet bezpieczeństwa klasy premium, który oprócz rozbudowanej ochrony komputera podłączonego do sieci, oferuje opcję szyfrowania danych i menedżera haseł)
 • ESET Security Pack (pakiet rozwiązań ESET do ochrony komputera i smartfona) dostępny w dwóch wersjach:
  • pozwalającej chronić 1 komputer i 1 smartfon/tablet
  • pozwalającej chronić 3 komputery i 3 smartfony/tablety

Posiadacze programów ESET z aktywnymi licencjami mogą bezpłatnie zaktualizować swoje rozwiązania do najnowszych wersji. Użytkownicy pakietu ESET Smart Security mogą bezpłatnie zaktualizować swój program do ESET Internet Security

Bezpłatne wersje testowe najnowszych programów firmy ESET można pobrać ze strony:

https://www.eset.pl/Dla_domu_i_firmy/Produkty#home-windows

Nowe funkcje w rozwiązaniach ESET dla użytkowników domowych i małych firm (1-4 stacje robocze):

 • Monitor sieci domowej (dostępne w: ESET Internet Security i ESET Smart Security Premium) – pozwala sprawdzić, czy hasło dostępowe do routera jest odpowiednio silne, identyfikuje urządzenia podłączone do domowej sieci Wi-Fi i sprawdza stan ich zabezpieczeń.
 • Skaner UEFI (dostępne we wszystkich programach: ESET NOD32 Antivirus, ESET Internet Security oraz ESET Smart Security Premium) – wykrywa i blokuje zagrożenia, które próbują aktywować się i atakować użytkownika zaraz po włączeniu komputera, zanim uruchomi się system operacyjny.
 • Menedżer licencji (dostępne we wszystkich programach: ESET NOD32 Antivirus, ESET Internet Security oraz ESET Smart Security Premium) – narzędzie umożliwiające sprawdzenie na stronie my.eset.com szczegółów dotyczących posiadanych licencji ESET (długość trwania, liczba posiadanych programów itd.).

# # #

O polskim biurze badawczo-rozwojowym ESET w Krakowie

Polskie biuro badawczo-rozwojowe ESET zostało otwarte w lipcu 2008 roku jako druga, po głównej siedzibie w Bratysławie, placówka badawczo-rozwojowa. W listopadzie 2009 roku systematycznie powiększający się zespół przeniósł się do nowej siedziby w biurowcu Etiuda w Krakowie. Praca polskiego laboratorium ESET składa się z dwóch głównych procesów:

 • Pierwszym jest analiza zagrożeń. Polscy eksperci ESET analizują pojawiające się zagrożenia, opisują je, kategoryzują, a następnie opracowują sposoby ich detekcji, usuwania i prewencji.
 • Drugim jest rozwój programów ESET. Programiści w polskim oddziale rozwijają silnik antywirusowy programów ESET, a także tworzą i modyfikują funkcjonalności rozwiązań tej firmy. W swojej pracy wykorzystują wyniki analiz zagrożeń.

źródło: ESET

KanAutor |2017-10-25T07:07:23+02:0025 października 2017 07:07|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Tablety|Tagi: , , |3 komentarze

3 komentarze

 1. Marek 25 października 2017 w 06:57 - Odpowiedz

  ESET jest w porządku, natomiast nieporozumieniem są u nich licencje wielostanowiskowe dla użytkowników domowych. Przykładowo – biorąc pakiet antywirus + firewall na rok płacimy w licencji dla 5 użytkowników – ponad 700 zł. Biorąc taki pakiet Nortona płacę 325 zł, więc połowę taniej. Jak chcę 10 użytkowników to Nortona kupię za 400 zł, a ESET – 1160 zł :). Pisałem do nich kiedyś w tej sprawie, ale są coś nie kumaci i nie rozumieją, że ludzie w domu dzisiaj często mają kilka komputerów. I często więcej niż 3.

 2. Uki 25 października 2017 w 07:32 - Odpowiedz

  Też uważam i jest ok

 3. teodor 25 października 2017 w 09:09 - Odpowiedz

  @marek. bzduru sadzisz tu. uczciwy człowiek ma w domu jeden no góra dwa komputery. natomiast pedofile , piraci i inna szajka to wiecej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.