Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Tablety-Sophos SafeGuard 8 – szyfrowanie koniecznością dla wszystkich

Sophos SafeGuard 8 – szyfrowanie koniecznością dla wszystkich

SOPHOS zaprezentował Sophos SafeGuard Encryption 8, nowy zintegrowany system szyfrujący, który chroni dane przeciwko: kradzieżom z wykorzystaniem malware, przeciw oszustom i przypadkowym wyciekom danych. Wszystkie organizacje mogą teraz wybrać domyślne szyfrowanie do zabezpieczania danych, do których dostęp mają użytkownicy urządzeń mobilnych, laptopów, współdzielonych danych, ogólnodostępnych sieci i aplikacji działających w chmurze. SOPHOS jest pierwszym sprzedawcą oprogramowania gwarantującym ciągłość, transparentność i proaktywne szyfrowanie, które chroni dane pochodzące z urządzeń działających na Windows, Mac, iOS i platformach Android.

Dotychczas zarządzanie szyfrowaniem i jego używanie uważane było za zbyt skomplikowane, dlatego nie było powszechnie stosowane przez użytkowników. Zgodnie z raportem SOPHOS „The State of Encryption Today” , jedynie 29 % menadżerów IT przyznaje, że zawsze szyfruje smartfony. Równie niepokojący jest fakt, że jedynie 43% użytkowników Mac’a stosuje szyfrowanie. Stanowi to wysokie ryzyko ekspozycji na zagrożenia płynące z zewnątrz.

Szyfrowanie dysków zabezpiecza dane jedynie na wypadek kradzieży albo utraty laptopów lub innych urządzeń mobilnych. Dane jednak są przesyłane powszechnie, mimo że są one podatne na kradzież i trudne do zabezpieczenia przed kradzieżą, zwłaszcza gdy są współdzielone z innymi użytkownikami i otwierane są za pomocą różnych urządzeń mobilnych, lub poprzez aplikacje działające w chmurze stwierdza Dan Schiappa, General Manager and Senior Vice President w Enduser Security w SOPHOS. Zmieniliśmy zupełnie sposób w jaki SafeGuard Encryption 8 domyślnie szyfruje każdy plik i nieustannie sprawdza każdego użytkownika, aplikacje i urządzenie, które ma do niego dostęp, aby zapewnić maksymalną ochronę.

Dopuszczamy do użytku także pliki zabezpieczone hasłem, co pozwala na dzielenie się szyfrowanymi plikami z zewnętrznymi odbiorcami. Gdy ochrona danych jest transparentna i prosta w obsłudze, użytkownicy łatwiej adaptują ją do codziennego użytkowania, co zwiększa bezpieczeństwo przepływu informacji i sprawia, że szyfrowanie jest częściej stosowane.

Powszechne, wszechstronne i łatwe w obsłudze szyfrowanie plików powinno być priorytetem dla wszystkich liderów IT jako element sprostania wymogom regulacji. Rozporządzenie Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (GDPR) wejdzie w życie 25 maja 2018 i wszystkie firmy dysponujące danymi klientów i pracowników, które się do niego nie zastosują, poniosą kary finansowe rzędu 4% rocznego globalnego przychodu, jeśli zanotowany zostanie wyciek tych danych. Dotyczy to zarówno firm, posiadających siedzibę w państwie należącym do UE jak również wszystkich firm dysponujących danymi obywateli UE.


Ustawy dotyczące ochrony danych są wprowadzane na całym świecie i każda organizacja niezależnie od wielkości powinna sprawdzić i w razie potrzeby zredefiniować swoje systemy ochrony danych jeśli chce uniknąć finansowych konsekwencji ich utraty. Każda firma prowadząca działalność w kraju, w którym działają ustawy dotyczące ochrony danych muszą dostosować się do lokalnie obowiązującego prawa tłumaczy Schiappa. Szyfrowanie jest uważane za najbardziej wymierne narzędzie ochrony. Wprowadzenie Sophos SafeGuard Encryption może być łatwą i najlepszą praktyką dla każdego przedsiębiorstwa, które wymaga zabezpieczenia wrażliwych i prawnie zastrzeżonych informacji lub zachowania zgodności z przepisami prawa”.

Jako część strategii zsynchronizowanej ochrony SOPHOS, Sophos SafeGuard Encryption reaguje automatycznie na incydenty zagrożenia połączone z ochroną punktów końcowych. Gdy Sophos SafeGuard Encryption wykryje zagrożenie, może tymczasowo unieważnić klucze szyfrowania w celu ochrony danych, a użytkownicy mogą łatwo odzyskać te klucze w przypadku, gdy zagrożenie zostanie zneutralizowane. Sophos SafeGuard Encryption synchronizuje także klucze z Sophos mobile Control, co skutecznie zabezpiecza dostęp z smartphone’ów i tabletów. Nawet szyfrowane dokumenty mogą być dostępne wraz z zabezpieczeniem z funkcją aplikacji Secure Work Space.

źródło: SOPHOS

KanAutor |2016-08-02T06:59:23+02:002 sierpnia 2016 06:59|Kategorie: Android, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Tablety|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.