Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Apple, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Meta walczy z fałszywymi profilami – czy wprowadzenie subskrypcji za niebieski znaczek weryfikacji to dobry pomysł?

Meta walczy z fałszywymi profilami – czy wprowadzenie subskrypcji za niebieski znaczek weryfikacji to dobry pomysł?

Mark Zuckerberg, właściciel globalnej firmy Meta, ogłosił wprowadzenie nowej subskrypcji, która umożliwi użytkownikom uzyskanie niebieskiego znaczka weryfikacji na swoim koncie. Ta nowa funkcjonalność, która ma być dostępna w najbliższych miesiącach, wywołała wiele kontrowersji wśród społeczności internetowych.

Niebieski znaczek weryfikacji, który pojawia się obok nazwy konta, jest symbolem autentyczności i wiarygodności dla użytkowników. Od początku wprowadzenia tej funkcjonalności tylko wybrane osoby i strony otrzymywały taką weryfikację. Jednak wraz z wprowadzeniem nowej subskrypcji, każdy użytkownik będzie miał możliwość jej uzyskania.

 

„Funkcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa naszych usług” – powiedział Zuckerberg, dodając, że dla wersji desktopowej jej koszt wyniesie 11,99 USD, a dla iOS – 14,99 USD. Na razie usługa działa tylko w Australii i Nowej Zelandii, ale wkrótce zostanie wprowadzona na większą skalę.

 

Niektórzy krytykują Meta za to, że wprowadzenie subskrypcji za niebieski znaczek weryfikacji będzie faworyzować osoby i firmy, które mają na to stać, a zwykłych użytkowników zostawi bez możliwości uzyskania weryfikacji.

Z drugiej strony, Meta twierdzi, że wprowadzenie subskrypcji pozwoli im lepiej zarządzać procesem weryfikacji i poprawić jakość informacji w internecie. Według Meta, wprowadzenie subskrypcji pomoże uniknąć sytuacji, w której fałszywe konta i osoby podszywające się pod znane firmy i osoby, zdobywają zaufanie użytkowników i rozpowszechniają fałszywe informacje.

Wprowadzenie nowej funkcji to kolejna kontrowersyjna decyzja firmy Meta, która może wpłynąć na sposób, w jaki użytkownicy postrzegają tę platformę. Czy wprowadzenie niebieskiego znaczka weryfikacji „dla wszystkich” będzie dobrym rozwiązaniem? Jak sądzicie?

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile