Jesteś tutaj:-, Gry, Inne, Internet, Newsy, Rozrywka-TikTok wspiera branżę gamingową w Polsce i na świecie

TikTok wspiera branżę gamingową w Polsce i na świecie

TikTok, wiodąca platforma krótkich filmów wideo, aktywnie promuje branżę gamingu w Polsce i na świecie. Różnorodność form reklamy, angażowania odbiorców i wspierania twórców sprawia, że TikTok to miejsce zarówno dla producentów gier, drużyn e-sportowych, miłośników mini-gier czy nawet popularnych międzynarodowych wydarzeń takich jak Gamescom.

 

„Na TikToku liczy się przede wszystkim przygoda, autentyczność, kreowanie pozytywnych emocji i dobra zabawa. Dlatego gaming, który jednocześnie angażuje i inspiruje swoją wizualną opowieścią, idealnie wpisuje się w wartości naszej platformy” – mówi Anna Błaszczyk, Content Strategist & Partnership Manager w TikTok Polska.

 

Gaming to istotny element strategii dla TikToka na 2021 rok. Na platformie swoje profile posiadają twórcy gier, sklepy ze sprzętem elektronicznym (@x-kompl), zawodowi gracze (@lotharhr, @inetsaju, @donpago3, @ewron, @izaklive) oraz miłośnicy tej formy rozrywki znani m.in. z YouTube’a czy Twitcha. Zaobserwować można także wiele edukacyjno-newsowych profili e-sportowych, które chętnie dzielą się branżowymi nowinkami i trendami – jak profil Polskiej Ligi Esportowej (@ple.gg) czy redakcji @esportnow.

Ponadto do gamingu na TikToku zaliczają się również efekty AR i stickery, które stanowią część ekosystemu w aplikacji jako mini-gry – do najpopularniejszych należą m.in. doskonale znany #submarinegamechallenge, piłkarski efekt #rzutykarne czy Wielkanocna #pisanka.

 

Polska społeczność gamingowa na TikToku

Polscy użytkownicy TikToka chętnie biorą udział w hashtag challengach –  dzięki partycypacji w globalnych i lokalnych wyzwaniach zyskują możliwość kreatywnego zmierzenia się z graczami z całego świata w ramach jednego motywu – tak jak w przypadku #PlayTogether, który zachęcał do pokazania grania w grach typu co-op i multiplayer. To także możliwość do podzielenia się uniwersalnymi motywami czy emocjami, które towarzyszą graniu w TikTokowych memach, gdzie mamy możliwość z jednej strony pośmiania się ze stereotypów, z drugiej – kreatywnego obalania ich.

 

Jak rozpocząć przygodę na TikToku?

Pierwszym krokiem jest oczywiście założenie konta w aplikacji. Przygodę z TikTokiem warto zacząć od personalizacji treści, czyli interakcji z takim typem video, który najbardziej nas interesuje. Można również wyszukać treści przez wyszukiwarkę, wpisując frazy związane z grami czy powiązane z nimi hashtagi. Kolejnym krokiem jest już przygoda związana z byciem twórcą, czyli uczestniczenie w trendach, które znajdziemy podczas przeglądania video z Dla Ciebie oraz tych oficjalnych, programowanych w sekcji Odkryj z ikoną lupki.

TikTok Polska zaprasza także wszystkie agencje gamingowe i influencerskie do współpracy. Firma otwarta jest na pozyskiwanie i aktywne wspieranie nowych talentów w ramach rozwoju gamingu jako kategorii contentowej.

Wybrani influencerzy tworzący treści na platformie mogą skorzystać ze wsparcia merytorycznego TikToka w formie spersonalizowanych szkoleń lub doradztwa strategicznego. Firma inwestuje w edukację i chętnie dzieli się ekspercką wiedzą w zakresie zwiększania efektywności działań na platformie – tak, aby docierać do odpowiedniej grupy odbiorców z angażującymi i interesującymi treściami, nie rezygnując z jakości.

Twórcy mają także możliwość dołączenia do elitarnego grona ambasadorów, których TikTok na bieżąco informuje o trendach, viralach i trendującej muzyce. Dodatkowo twórcy zachęcani są do regularnego udziału w transmisjach na żywo, które mają również opcję monetyzacji, czyli tzw. tipów. Takie spotkania na żywo z fanami są możliwe zarówno dla indywidualnych twórców, jak i w formie dedykowanej aktywacji z mocnym wsparciem promocyjnym w aplikacji.

 

Newseria.pl

Autor |2021-05-06T13:21:17+02:006 maja 2021 15:30|Kategorie: Aplikacje, Gry, Inne, Internet, Newsy, Rozrywka|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile