mojePZU w AppGallery

Aplikacja mojePZU jest już dostępna w AppGallery, autorskim sklepie z aplikacjami Huawei. Mogą z niej skorzystać użytkownicy urządzeń opartych o Google Mobile Services. Niebawem zostanie zintegrowana także z Huawei Mobile Service, co oznacza, że aplikację mojePZU będzie można zainstalować na najnowszych urządzeniach tej marki.

– Sukcesywnie rozwijamy nasze rozwiązania mobilne i dbamy, by wszyscy nasi klienci mogli korzystać z mojePZU. Aplikacja cieszy się dużą popularnością, szczególnie  wśród klientów ceniących sobie wygodę i szybkość działania.  Już dziś z portalu korzysta ponad 2 miliony klientów, wielu z nich korzysta z aplikacji.  Naturalnym więc było udostępnienie mojePZU także posiadaczom telefonów Huawei. W pierwszym kroku wydaliśmy aplikację GMS, co stanowi podstawę dla pełnej integracji z HMS – mówi Grzegorz Nowakowski, dyrektor do spraw e-commerce w PZU.

 

mojePZU to jedna z najbardziej rozbudowanych platform samoobsługowych dostępnych na polskim rynku finansowo-ubezpieczeniowym. Dzięki aplikacji klienci mogą zgłosić szkodę, sprawdzić jej status, kupić niektóre ubezpieczenia majątkowe, a także inwestować oszczędności. Serwis daje także możliwość zapisania się na wizyty lekarskie bez wychodzenia z domu. mojePZU jest stale rozwijane i wzbogacane o kolejne udogodnienia.

 

– Dołączenie aplikacji Grupy PZU do AppGallery jest dla nas niezwykle istotne, ponieważ uzupełnia portfolio sklepu o bardzo ważny tytuł, z której codziennie korzysta bardzo wielu użytkowników naszych urządzeń. Pracujemy nad tym, aby aplikację już niebawem mogli pobrać również użytkownicy urządzeń wyposażonych w HMS – mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

 

Grupa PZU to największa instytucja finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa w pięciu krajach: w Polsce, Estonii, na Litwie, Łotwie i Ukrainie, a jej skonsolidowane aktywa sięgają 380 mld zł. Tylko w Polsce Grupa PZU ma ok. 22 mln klientów. Jest liderem rynku ubezpieczeniowego oraz znajduje się w ścisłej czołówce na rynkach usług bankowych, inwestycyjnych, opieki zdrowotnej. Marka PZU należy też do najlepiej rozpoznawalnych, znanych praktycznie każdemu Polakowi.

AppGallery to sklep stworzony przez Huawei, w którym znajduje się ponad 1000 polskich aplikacji, a kolejne 8000 aplikacji dostępnych jest w języku polskim. W skali globalnej, w sklepie znajduje się ponad 120 tysięcy aplikacji, z których każdego miesiąca korzysta ponad 530 milionów aktywnych użytkowników z całego świata. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, obok takich usług jak Chmura, Przeglądarka i Motywy.Autor |2021-05-26T14:43:08+02:0026 maja 2021 15:00|Kategorie: Android, Aplikacje, Huawei, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.