Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie-Yanosik uchroni od mandatu, nie tylko na drodze – nowa funkcja już w aplikacji

Yanosik uchroni od mandatu, nie tylko na drodze – nowa funkcja już w aplikacji

Nie śledzisz na bieżąco sytuacji epidemicznej w kraju? Nie wiesz dokładnie, gdzie i od kiedy obowiązują kolejne obostrzenia? A może często musisz wracać do auta, bo wychodząc z niego, zapomniałeś o maseczce? Nie martw się – od teraz o wszystkich istotnych kwestiach związanych z pandemią COVID-19 dowiesz się jeszcze przed opuszczeniem samochodu. Pomoże Ci w tym aplikacja Yanosik i jej nowa funkcja.

Yanosik już od kilku lat dba o bezpieczeństwo na drogach. Kierowcy korzystający z aplikacji oraz urządzeń tej marki w trakcie podróży informowani są bowiem nie tylko o fotoradarach i kontrolach policji, ale też o różnego rodzaju zagrożeniach – wypadkach, remontach czy utrudnieniach na drodze. Firma Neptis, twórca Yanosika, postanowiła jednak pójść o krok dalej i chronić podróżujących także po opuszczeniu auta.

 

Pandemia COVID-19 stanowi zagrożenie dla wszystkich – także dla kierowców. Mamy świadomość, że wielu z nich spędza w trasie wiele godzin i pokonuje setki kilometrów. Wówczas skupiają się oni na drodze i bezpiecznym dotarciu do celu, a nie na doniesieniach dotyczących koronawirusa. Nie oznacza to jednak, że nie są to dla nich ważne informacje. Wręcz przeciwnie, kierowcy podróżując po całej Polsce są jeszcze bardziej narażeni na kontakt z osobami chorymi, a także sami, często nieświadomie, mogą zarażać innych. Ważne więc, aby wiedzieli o istniejących obostrzeniach i stosowali się do nich – mówi Paweł Bahyrycz z firmy Yanosik.

 

Dlatego też, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo kierowców, twórcy aplikacji Yanosik zdecydowali się wprowadzić do niej nową funkcję.

 

Jako firma działająca w branży nowych technologii dysponujemy narzędziami, które pozwalają nam na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Miesięcznie z naszej aplikacji korzysta bowiem ponad 2 mln Polaków. Czujemy się więc na swój sposób zobowiązani do wykorzystania potencjału naszej aplikacji do walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kraju. Chcemy, aby know how, które wypracowaliśmy, mogło teraz przysłużyć się nie tylko poprawie bezpieczeństwa na drogach, ale także poza nimi – dodaje Bahyrycz.

 

Nową funkcją, która ma pomóc w zwiększaniu świadomości kierowców o sytuacji epidemicznej, jest informowanie kierujących pojazdami o wjeździe do konkretnej strefy (zielonej, żółtej lub czerwonej) oraz obowiązujących w niej obostrzeniach.

 

Mamy świadomość, że obecnie cała Polska objęta jest czerwoną strefą, a co za tym idzie – wszędzie w kraju obostrzenia są te same. Nie oznacza to jednak, że nie warto o nich przypominać kierowcom. Dzięki naszej aplikacji kierujący pojazdami zostaną poinformowani np. o godzinach dla seniorów czy obowiązku noszenia maseczki. Jesteśmy przekonani, że niejeden kierowca, wsiadając do auta i odpalając naszą aplikację, przypomni sobie, że zapomniał zabrać z domu maseczkę lub, że musi się pospieszyć z zakupami, bo za chwilę sklepy będą otwarte wyłącznie dla osób starszych – zauważa Bahyrycz.

 

Przypomnijmy, że Yanosik, jako marka odpowiedzialna społecznie, już na samym początku pandemii podjęła kroki mające na celu wsparcie użytkowników w zakresie ochrony zdrowia. W marcu 2020 roku w aplikacji wprowadzona została funkcja wyszukiwania najbliższych szpitali zakaźnych.

 

Wystarczy w wyszukiwarce nawigacji wpisać hasło: koronawirus, a wśród wyników wyświetlą się propozycje ze szpitalami zakaźnymi w okolicy. Tym sposobem kierowcy mogą bez problemu znaleźć placówkę, która będzie w stanie zapewnić im stosowną pomoc – wyjaśnia Paweł Bahyrycz z firmy Yanosik.

 

Ponadto, w aplikacji przy szpitalach dedykowanych dla pacjentów z COVID-19 utworzone zostały specjalne POI. Po ich dotknięciu, użytkownikowi wyświetlą się wszystkie istotne informacje związane z zakażeniem koronawirusem: możliwe objawy, numer infolinii NFZ oraz porady dotyczące bezpiecznego zachowania w dobie pandemii.

 

Mamy nadzieję, że wszystkie te funkcje sprawią, że kierowcy staną się bardziej świadomi, a co za tym idzie – będą wiedzieli, jak zachować się w konkretnej sytuacji. Dzięki temu zadbają zarówno o bezpieczeństwo swoje, jak i osób w swoim otoczeniu – podsumowuje Bahyrycz.

 

Funkcja polegająca na informowaniu o wjeździe do konkretnych stref oraz obowiązujących obostrzeniach została dodana do ostatniej aktualizacji aplikacji i dostępna jest dla użytkowników systemu Android oraz iOS.Autor |2020-10-28T10:51:44+02:0028 października 2020 10:51|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Proszę 28 października 2020 w 11:53 - Odpowiedz

    Apel do personelu medycznego
    Póki można wyjeżdżajcie do pracy za granicą. Choćby na kilka miesięcy. Niech ten kuriidolek mafii watykańskiej padnie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.