Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Nowa, lekka aplikacja do czytania na starszych czytnikach inkBOOK

Nowa, lekka aplikacja do czytania na starszych czytnikach inkBOOK

Firma inkBOOK Europe – polski producent czytników e-booków – udostępniła aktualizację oprogramowania dla popularnych czytników inkBOOK Lumos oraz Prime HD. Najważniejszą wprowadzaną przez nią zmianą jest zainstalowanie w urządzeniach zaktualizowanej aplikacji do czytania, inkBOOK Reader – w tej samej wersji, którą znajdziemy w najnowszym czytniku firmy, modelu inkBOOK Calypso. Co istotne, nowy inkBOOK Reader w najbliższym czasie pojawi się w większości starszych modeli czytników firmy.

inkBOOK Reader w wersji znanej z modelu Calypso został w znaczący sposób zmodernizowany i zoptymalizowany – nowa aplikacja jest „lżejsza”, szybsza i wygodniejsza w obsłudze. Co istotne, został z nią zintegrowany program Adobe Reader Mobile, dzięki czemu inkBOOK Reader doskonale radzi sobie również z obsługą plików PDF (obsługuje też funkcję Reflow, dzięki której tekst jest „wyciągany” z plików PDF i można go wygodnie skalować – tak, by idealnie wypełniał ekran). Ogromną zaletą inkBOOK Readera jest również pełne wsparcie dla praktycznie wszystkich możliwych do zakupu współcześnie formatów e-książek (przy czym format AZW zabezpieczonych plików Amazona  jest dostępny w aplikacji Kindle na  inkBOOKa).

W pierwszej kolejności aktualizacja wprowadzająca nową wersję aplikacji inkBOOK Reader trafiła do użytkowników popularnych czytników inkBOOK Lumos oraz Prime HD – aby ją pobrać, wystarczy połączyć się z siecią Wi-Fi. Urządzenie automatycznie wykryje dostępność nowej wersji i zaproponuje jej pobranie i zainstalowanie (przed rozpoczęciem tego procesu należy zadbać o to, by bateria urządzenia była naładowana – najprościej podłączyć je do zasilania na czas aktualizacji).

 

inkBOOK aktualizacja

 

Dodajmy, że nowa wersja oprogramowania dla czytnika inkBOOK Lumos/Prime HD – wydanie 2.4.0 – wprowadza również kilka innych nowych funkcji i poprawek (m.in. nową wersję usług MicroG, dodatkowe tłumaczenia czy usprawnienia związane z obsługa plików PDF oraz kont Adobe i Freebooks).

W kolejnych tygodniach aktualizacja trafiać będzie do użytkowników kolejnych modeli inkBOOK-ów – docelowo otrzymają go urządzenia inkBOOK Classic2, Lumos oraz Prime/Prime HD.Autor |2020-10-30T11:07:50+02:0030 października 2020 11:30|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.