Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Nawigacja, Newsy, Oprogramowanie-Take&drive zmienia się w innowacyjny planer podróży łączący komunikację miejską z pojazdami na minuty

Take&drive zmienia się w innowacyjny planer podróży łączący komunikację miejską z pojazdami na minuty

Pojazdy sharingowe (samochody, skutery i hulajnogi na minuty) zapewniają mieszkańcom coraz więcej możliwości poruszania się po mieście. Bogactwo opcji oferuje swobodę i elastyczność, ale też sprawia, że podjęcie decyzji, w jaki sposób dostać się na miejsce, staje się coraz trudniejsze.

take&drive planner

Take&drive – najpopularniejsza w Polsce platforma integrująca pojazdy współdzielone i komunikację miejską na jednej mapie, udostępniła właśnie innowacyjny planer podróży, dzięki któremu poruszanie się po mieście bez własnego samochodu staje się jeszcze prostsze.

Dzięki zaawansowanym algorytmom, platforma podpowiada użytkownikom, jak dojechać z punktu A do B nie tylko za pomocą komunikacji miejskiej, ale i pojazdów na minuty. Ponadto pokazuje, jak połączyć różne środki transportu w ramach jednej trasy (np. jak skrócić podróż komunikacją miejską w połączeniu z hulajnogą. Jeżeli w okolicach trasy znajduje się hulajnoga, planer powie użytkownikowi, czy bardziej „opłaca” mu się wziąć hulajnogę i np. podjechać na inny przystanek, na którym szybciej się przesiądzie, czy jednak czekać na autobus.

take&drive planner widok1

Korzystanie z rozwiązania jest bardzo proste. Po wprowadzeniu miejsca, do którego chce dojechać użytkownik, aplikacja pokazuje, jak najlepiej dostać się do celu. Podpowiada trasy, znajduje najbliższe pojazdy na minuty, połączenia autobusowe / tramwajowe (wraz z informacjami o opóźnieniach), a także informuje, o której użytkownik będzie na miejscu i ile zapłaci za podróż. Aplikacja wskazuje też, w którym miejscu przesiąść się z hulajnogi na autobus czy tramwaj, jeżeli ktoś zdecyduje się na podróż „multimodalną”.

 

Konsekwentnie pokazujemy mieszkańcom, że podróżowanie po mieście bez własnego samochodu jest możliwe, a także wygodne. Osoby korzystające z naszego planera dowiadują się, jak mogą skrócić podróż do miejsca docelowego, jeżeli zdecydują się na podróż „łączoną”, tzn. za pomocą różnych środków transportu, podkreśla Bartosz Kwapisz, CEO take&drive.

 

Planer dostępny nawet w mniejszych miastach

Take&drive wraz z planerem podróży jest dostępne dla użytkowników 38 miast. W większości z nich, poza informacjami o pojazdach na minuty, dostępne są również dane komunikacji miejskiej pozwalające zaplanować trasę autobusem, czy tramwajem z uwzględnieniem prognozowanego czasu przyjazdu (na podstawie danych GPS). Twórcy systematycznie dodają kolejne miasta do swojej aplikacji.

take&drive planner widok2

Z planera mogą korzystać na razie użytkownicy platformy Android. W ciągu najbliższych kilku miesięcy funkcja zostanie również udostępniona na system iOS.

 

take&drive o aplikacji

 

Take&drive to najpopularniejsza w Polsce aplikacja typu MaaS (Mobilty as a Service). Integrujemy na jednej platformie 39 operatorów pojazdów na minuty oraz dane komunikacji miejskiej. Oferujemy współpracę B2B w ramach udostępniania API (z rozkładem jazdy live czy planerem podróży), a także wsparcie w realizacji projektów z zakresu smart city i nowoczesnej mobilności.Autor |2020-08-12T22:25:21+01:0013 sierpnia 2020 10:45|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Nawigacja, Newsy, Oprogramowanie|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.