Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Top7-Opera dodaje znacznie lepszy tryb czytnika do najnowszej wersji przeglądarki na Androida

Opera dodaje znacznie lepszy tryb czytnika do najnowszej wersji przeglądarki na Androida

Opera wypuszcza najnowszą wersję swojej flagowej mobilnej przeglądarki. Wersja 56 Opery na Androida posiada znacznie ulepszony  tryb czytania, który poprawia czytelność stron internetowych i pozwala użytkownikom skupić uwagę na treści.

Ulepszony tryb czytania to najnowsze ulepszenie Opery, które umożliwia użytkownikom lepszą koncentrację na wybranych treściach, bez rozpraszania ich uwagi. Niezależnie od tego jak zaprojektowano stronę internetową, tryb czytania  wyświetli ją w mocno zoptymalizowanym formacie, który znacznie poprawi  jej czytelność.

 

Maksymalna czytelność

Podczas tworzenia nowego trybu czytania zespół projektowy Opery brał pod uwagę takie zmienne jak różne rozmiary wyświetlaczy smartfonów oraz tabletów. Analizowano także sposób, w jaki użytkownicy trzymają swoje urządzenia oraz odległość między oczami a ekranem, która też zależy od indywidualnych preferencji.

 

Strony internetowe są dziś często przepełnione elementami, które rozpraszają uwagę, a ich design jest niespójny do tego stopnia, że czasami nawet zapominamy co czytaliśmy.  – powiedział Peter Wallman, SVP browsers w Operze. – „Ulepszony tryb czytania pozwala naszym użytkownikom skupić się wyłącznie na wybranym artykule i daje im poczucie, że czytanie w naszej przeglądarce jest przyjemne, a strony prezentowane w spójny sposób.

 

Opera 56 2

 

Ulepszony tryb czytania stawia treści na pierwszym planie

Przeprojektowany tryb czytania rozwiązuje problemy takie jak zbyt zbity tekst czy użycie za małej czcionki. Opera zastosowała w nim  czcionkę  Roboto dla treści artykułów oraz Roboto Slab w przypadku nagłówków. Rozmiary czcionek zostały wybrane na podstawie opinii użytkowników Opery oraz są wynikiem serii testów. Wybrane rozmiary czcionek były  najbardziej czytelne, nawet dla osób mających problemy ze wzrokiem. Roboto Slab zawiera również szeryfy, dzięki którym nagłówki artykułów przypominają te znane z gazet, co odróżnia je od czcionek systemowych używanych w standardowym interfejsie przeglądarki.

 

Opera 56 Animacja

 

Tryb czytania e automatycznie konwertuje strony internetowe na uproszczony format, wyświetlając bardziej przejrzystą wersję artykułów: czcionka  zostaje zmieniona w celu zapewnienia maksymalnej czytelności, natomiast górny pasek nawigacji jak i reklamy na stronie zostają schowane.

 

„Tworząc nowy tryb czytania chcieliśmy żeby treść artykułów stałą się centralnym elementem, na którym skupia się użytkownik . Uważam, że nam się udało.”– dodał Wallman.

 

Moc funkcji

W 2019 r. do przeglądarki Opera na Androida dodano ponad 100 nowych funkcji i ulepszeń, , co czyni ją najbardziej wszechstronną  przeglądarką dostępną obecnie w sklepach z aplikacjami. Funkcje te obejmują m.in. bezpłatną i nieograniczoną sieć VPN (wirtualna sieć prywatna), ulepszoną funkcję blokowania reklam, narzędzie blokujące wyskakujące powiadomienia o plikach  cookie, a także zintegrowany portfel kryptowalut oraz dostęp do sieci Web 3. Opera umożliwia też przeprowadzanie transakcji za pomocą najpopularniejszych obecnie krytpowalut: Bitcoin, Ethereum  i TRON.

 

Opera 56 3

 

40 procent więcej użytkowników i 3 miliony recenzji

Opera na Androida to czołowa niedomyślna przeglądarka. Wybierają ją  miliony użytkowników na całym świecie. W drugiej połowie 2019 r. Opera zwiększyła miesięczną globalną liczbę aktywnych użytkowników o 40 proc. Przeglądarka Opera na Androida zarejestrowała również ponad trzy miliony recenzji w Google Play, a użytkownicy przyznali jej średnią ocenę 4,6.

W Niemczech mobilna wersja Opery została uznana za numer jeden w kategorii aplikacji społecznościowych i komunikacyjnych w rankingu Mobile 2020 przedstawionym przez AppAnnie. Oznacza to, że niemieccy użytkownicy częściej wybierali przeglądarkę Opera na Androida, niż nawet popularną aplikację społecznościową Beer with Me.

 

 

Internet stale się rozwija, a przeglądarki muszą wprowadzać innowacyjne rozwiązania, żeby pozostawać na czele tych zmian. Dzięki Operze czujemy to na każdym kroku. Nasza przeglądarka na Androida jest wyposażona w ultranowoczesne funkcje, które pozwalają na przykład na natychmiastowe włączenie wbudowanej sieci VPN, dostępu do portfela kryptowalut, czy blokady reklam na danej stronie internetowej.” – dodaje Peter Wallman.Autor |2020-02-06T11:26:27+02:006 lutego 2020 12:00|Kategorie: Android, Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Top7|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Zenek 12 lutego 2020 w 23:03 - Odpowiedz

    Oznacza to, że niemieccy użytkownicy częściej wybierali przeglądarkę Opera na Androida, niż nawet popularną aplikację społecznościową Beer with Me.HAHAHAHAH to taka apka do umawiania się na browara..?? Jeśli tak to ładnie Opera idzie…Firefox ogon pokulił..

  2. Grajek 18 lutego 2020 w 00:07 - Odpowiedz

    Na pewno wygraywa z DucknGo, Brave, Kiwi, Dolphin, Edge czy Samsung Internet.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.