Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony-Mozilla: Firefox OS na kolejnych urządzeniach i rynkach

Mozilla: Firefox OS na kolejnych urządzeniach i rynkach

W Europie Deutsche Telekom wprowadzi do sprzedaży na rynku niemieckim nowe smartfony ALCATEL ONE TOUCH Fire E oraz udostępni urządzenia z Firefox OS w czterech kolejnych krajach – Chorwacji, Czarnogórze, Czechach i Macedonii. Telefony z Firefox OS zaoferuje w Niemczech również Telefonica, za pośrednictwem O2. Z kolei ZTE wprowadzi do oferty smartfony Open C – pierwsze telefony z Firefox OS we Francji.

Firefox OS
Firefox OS

Firefox OS, pierwszy otwarty mobilny system operacyjny, jest już oferowany na szerokiej gamie urządzeń w Europie, Ameryce Łacińskiej oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Zaledwie rok po premierze pierwszych urządzeń, Firefox OS jest dostępny na siedmiu smartfonach oferowanych przez pięciu głównych operatorów w 15 krajach.

ZTE Open C
ZTE Open C

Firefox OS bazuje na sieci jako platformie, dzięki czemu oferuje elastyczność, skalowalność i zaawansowane możliwości dostosowania oraz jest wolny od ograniczeń typowych dla własnościowych mobilnych systemów operacyjnych. Sukces i rozwój platformy zachęciły globalnych i regionalnych operatorów do dalszych inwestycji w Firefox OS na ich rynkach.

Firefox OS wyłonił się z kategorii „inne” i stał się jedną z głównych platform na globalnym rynku smartfonów,” – powiedział Neil Mawston, Executive Director, Global Wireless Practice (GWP) w Strategy Analytics. „Duże zainteresowanie ze strony głównych operatorów oraz producentów sprzętu umożliwiło Firefox OS rozwój w kluczowych regionach i rzucenie wyzwania graczom posiadającym już mocną pozycję rynkową.

źródło: Mozilla

KanAutor |2014-07-17T15:34:04+02:0017 lipca 2014 15:34|Kategorie: Aplikacje, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.