Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy-DGM CA-D3A – wideorejestrator, aby czuć się bezpiecznie na drodze

DGM CA-D3A – wideorejestrator, aby czuć się bezpiecznie na drodze

Marka DGM wprowadza właśnie na rynek kamerę samochodową z 3-calowym wyświetlaczem LCD, który rejestruje obraz w jakości Full HD. Urządzenie to jest zwane ,,czarną skrzynką” samochodu – pozwala na zapobieganie m.in. niesłusznym karom nadawanym przez policję i brakiem dowodów, w sytuacji, gdy to nie my powinniśmy ponieść daną sankcję. Model CA-D3A będzie dostępny w Auchan cenie 99,90 zł.

DGM CA-D3A
DGM CA-D3A

Kształt wideorejestratora DGM jest kompaktowy, więc w żaden sposób nie przeszkadza podczas jazdy. Model CA-D3A zapisuje obraz w jakości Full HD 1920x1080i, dzięki czemu każde nagranie będzie dobrze widoczne, nawet przy słabym oświetleniu danego miejsca. Znacznik czasu pozwala dokładnie zarejestrować trasę, przez co później można łatwiej odszukać interesujący fragment. Rozdzielczość ekranu wynosi 320×240 (16:9), co pozwala swobodnie obsługiwać menu.

DGM CA-D3A
DGM CA-D3A

Technologia pozwala na oglądnie w kadrze nie tylko jezdni, ale również pobocza. Dzieje się tak za sprawą obiektywu, który obejmuje przestrzeń w promieniu 140 stopni, a ponadto możliwe jest przybliżenie obrazu nawet 4-krotnie. Wbudowany G-sensor automatycznie zachowuje nagranie, np. podczas wypadku. Rejestrowany jest również dźwięk, dzięki czemu potem można zweryfikować nie tylko obraz, ale i zapis audio z danej drogi.

DGM CA-D3A
DGM CA-D3A

Wideorejestrator ma wbudowaną pamięć 1024 MB oraz dodatkowy czytnik kard SD do 32 GB. Urządzenie posiada funkcję nagrywania w pętli, czyli zapisuje nagrania w postaci poszczególnych plików (o określonej długości). Kiedy materiał zapełni całą kartę pamięci, kolejne pliki zapisywane są w miejsce już istniejących, przy czym nadpisywany jest każdorazowo najstarszy. Dzięki temu użytkownik nie musi się obawiać o brak miejsca na karcie w chwili kolizji lub innego niebezpiecznego zdarzenia na drodze.

Czasem znacznie bardziej opłaca się być przezornym i wybierać proste rozwiązania. Podczas jazdy występują sytuacje, których nikt nie jest w stanie przewidzieć. Wideorejestrator DGM jest urządzeniem, które pozwoli nam czuć się bezpiecznie na drodze, a w ostateczności da nam dowód naszej niewinności – mówi Krystian Zieliński, ‎odpowiedzialny za dział sprzedaży DGM w Polsce.

Zestaw DGM zawiera – oprócz wideorejestratora – specjalną przyssawkę, ładowarkę samochodową, kabel mini USB (3,5 m) oraz instrukcję obsługi.

źródło: DGM

KanAutor |2017-12-04T09:58:56+02:004 grudnia 2017 09:58|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.