Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy-BenQ EW277HDR monitor z HDR i Eye-Care dla domu (wideo)

BenQ EW277HDR monitor z HDR i Eye-Care dla domu (wideo)

BenQ wprowadził na polski rynek monitor EW277HDR o rozszerzonej palecie kolorów – HDR (High Dynamic Range) zgodnie ze specyfikacją HDR10 – zapewniającą 100% zgodność z kinowym standardem Rec. 709 i 93% zgodność z dużo szerszym standardem DCI-P3. Monitor ma 27 calową matrycę VA Full HD (1920×1080) z czasem reakcji 4 ms GTG, wysokim – trzykrotnie większym niż w typowych monitorach – kontraście 3000:1 i jasności 300 nitów (cd/m2). Zastosowane w BenQ EW277HDR rozwiązania sprawiają, że doskonale sprawdzi się on w wielogodzinnej pracy ze wszystkimi rodzajami aplikacji biurowych, w pracy i rozrywce wideo oraz w grach. Gwarantują one nie tylko wysoką jakość obrazu ale i komfort pracy niwelując czynniki powodujące zmęczenie wzroku.

BenQ EW277HDR
BenQ EW277HDR

Brightness Intelligence Technology Plus (B.I. +Tech) to inteligentne, automatyczne dostosowywanie jasności i temperatury barwowej wyświetlanego obrazu do jasności i temperatury barwowej otoczenia. Jasność obrazu dostosowywana jest także do analizowanej na bieżąco, wyświetlanej treści. Oznacza to, że doskonale widoczne są szczegóły zarówno w najciemniejszych jak i najjaśniejszych partiach nawet szybko zmieniających się obrazów. Funkcja znakomicie poprawia komfort oglądania filmów i innych materiałów wideo. Działanie funkcji można oczywiście wyłączyć. Przykład działania na filmie:

Monitor zapewnia 8-bitową obsługę kolorów i obsługuje standard HDR10 (High Dynamic Range) czyli poszerzoną paletę barw co w praktyce zapewnia 100% zgodność z paletą Rec. 709 i 93% zgodność z paletą DCI-P3. Gwarantuje, że oglądane filmy widzimy w takich barwach jak stworzył je operator i reżyser. Włączenie funkcji HDR (klawisz na froncie monitora) sprawia, że nawet obrazy nie rejestrowane w HDR wyglądają znacznie lepiej. Funkcja Smart Focus pozwala zdefiniować (wskazać) fragment obrazu na którym koncentrujemy uwagę, pozostała część ekranu zostanie przyciemniona.


W trosce o jak najmniejsze męczenie wzroku w monitorze zastosowano niemigoczące podświetlenie ekranu LED (Flicker-Free) oraz ulepszoną technologię ocieplenia obrazu (Low Blue Light). Polega ona na usunięciu z widma światła podświetlającego ekran najbardziej szkodliwej dla oczu niebiesko-fioletowej składowej widma. Rozwiązanie to nie zaburza kolorystyki oglądanego obrazu a znacznie zmniejsza zmęczenie oczu.

BenQ EW277HDR
BenQ EW277HDR

Dystrybutorami monitora EW277HDR są: AB S.A., ABC Data S.A., Action S.A., ED System Polska Sp. z o.o., NTT System S.A.

źródło: BenQ

KanAutor |2017-09-21T09:22:07+02:0021 września 2017 09:22|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.