Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Rozrywka-Dzień Planetoid – 24 godziny z planetoidami (wideo)

Dzień Planetoid – 24 godziny z planetoidami (wideo)

30 czerwca planetoidy przejdą do historii jako temat pierwszej globalnej 24 godzinnej transmisji na żywo, poświęconej przestrzeni kosmicznej oraz roli asteroid w naszym Układzie Słonecznym. Asteroid Day LIVE to pierwsza 24-godzinna transmisja prowadzona na żywo z nowego studia Broadcasting Centre Europe na kanale RTL City z Luksemburga.


Program, wyprodukowany w ramach Dnia Planetoid i sponsorowany przez firmę OHB, Broadcasting Centre Europe oraz rząd Luksemburga, będzie transmitowany na całym świecie za pośrednictwem satelitów należących do SES. W Polsce transmisja będzie dostępna za pośrednictwem satelity ASTRA 19,2°E.

Transmisję na żywo poprowadzi profesor Brian Cox, wybitny brytyjski fizyk, autor i komentator BBC. Jego rozmówcami będą sławni astronauci, eksperci naukowi, specjaliści z zakresu technologii i planetologii z różnych zakątków świata.

Światowy dzień edukacji na temat planetoid

Międzynarodowy Dzień Planetoid został oficjalnie zatwierdzony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2016 roku jako „światowy dzień edukacji mający na celu podnoszenie świadomości na temat planetoid”. W tym roku Dzień Planetoid wsparły trzy agencje kosmiczne – europejska, japońska i amerykańska.

Inicjatywę wsparło także wiele firm i partnerów medialnych, w tym kanał Discovery Channel, który tworzy własny program poświęcony asteroidom. Emisję programu zaplanowano na 30 czerwca. Te dwie specjalne transmisje uzupełniają ponad 700 wydarzeń w 190 krajach, jakie odbędą się w Dniu Planetoid.

W SES doceniamy wartość technologii, która stanowi narzędzie umożliwiające nam poprawę warunków, a nawet ratowanieludzkiego życia na całym świecie – podkreślił Ruy Pinto, zastępca Dyrektora ds. Technologii. – Jesteśmy dumni, że sponsorujemy tę globalną kampanię mającą na celu propagowanie wiedzy na temat planetoid, zagrożeń powiązanych z ryzykiem ich kolizji, zasobów, które mogą one kiedyś zapewnić, oraz wiedzy o tym, co możemy zrobić, by zadbać o dostępność możliwie jak najlepszej technologii do ochrony naszej planety.

źródło: SES

KanAutor |2017-06-30T10:41:23+02:0030 czerwca 2017 10:41|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Rozrywka|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.