Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Sprzęt sieciowy-Vivaldi 1.5 – pierwsza przeglądarka, która może kontrolować inteligentne urządzenia IoT

Vivaldi 1.5 – pierwsza przeglądarka, która może kontrolować inteligentne urządzenia IoT

Tworzona przez byłego autora Opery przeglądarka Vivaldi została uaktualniona do wersji 1.5, która czyni z niej pierwszą na świecie przeglądarką internetową, która jest w stanie zarządzać urządzeniami z kategorii internetu rzeczy, czy też smart home.


Jak na razie Vivaldi 1.5 wspiera dwa rodzaje inteligentnych sprzętów – są to odtwarzacze multimedialne Chromecast od Google oraz system świateł Philips Hue. O ile integracja z tym pierwszym działa w zupełnie przewidywalny sposób, przez zwykłe umożliwienie sterowania Chromecastem z poziomu przeglądarki, o tyle obsługa świateł funkcjonuje już w dużo ciekawszy sposób. Jak wiadomo, jedną z wyróżniających funkcji Vivaldi jest zmiana paska przeglądarki według koloru otwartej strony. Z nową aktualizacją tę samą barwę mogą przyjmować światła Philips Hue. Opcję tę oczywiście można wyłączyć i włączyć w dowolnym momencie.

Inne ciekawe punkty aktualizacji Vivaldi to nowy system aktualizacji (od teraz pobierane będą tylko zmienione moduły i komponenty programu, zamiast całego pakietu aktualizacji), ulepszenie zarządzania kartami oraz znany z Firefoksa tryb czytania.

Źródło: vivaldi.net

TomaszAutor |2016-11-23T12:03:30+02:0023 listopada 2016 12:03|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.