Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Płatności, Testy i opinie, Top30, Top7-Solar Power Bank Rugged SPB-8000: awaryjne ładowanie na wakacjach

Solar Power Bank Rugged SPB-8000: awaryjne ładowanie na wakacjach

Z urządzeń mobilnych korzystamy praktycznie codziennie. Im częściej i intensywniej korzystamy z naszych telefonów, tym krócej możemy się nimi cieszyć. A jak poradzić sobie z rozładowanym telefonem wysoko w górach bądź na środku plaży? Praktycznym zabezpieczaniem przed tego rodzaju sytuacją jest zakup odpowiednio pojemnego banku energii z panelem słonecznym np. Solar Power Bank Rugged SPB-8000.


Taki przenośny powerbank możemy naładować w domu i zabrać ze sobą, by w razie potrzeby móc podłączyć do niego smartfon, tablet bądź inne urządzenie. A kiedyw najważniejszym momencie zabraknie nam mocy, „dodatkową ilość energii”, zapewni nam akumulator wyposażony dodatkowo w panel słoneczny. Wielbiciele ekologii na pewno docenią rozwiązania wykorzystujące energię słoneczną. Panele solarne możemy otworzyć na świeżym powietrzu i dzięki nim doładować dowolne urządzenie elektroniczne – ekonomicznie i w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Warto podkreślić, że tak jak w przypadku innych urządzeń Rugged, tu także połączono funkcjonalność ze zwiększoną wytrzymałością, czyniąc z ładowarki idealne rozwiązanie problemu braku energii dla wszystkich podróżujących. Dzięki temu nie ma obawy, że bateria w telefonie nagle się wyczerpie.

Solarny Power Bank marki Rugged jest odporny na upadek z 1 metra i uderzenia (zgodnie z MIL-STD-810G) oraz zalewanie strumieniem wody z dowolnego kierunku oraz na zapylone środowisko pracy (szczelność na poziomie IP65). Sprzęt może być swobodnie użytkowany w temperaturach od -10 st. C do 50 st. C. W zestawie, oprócz urządzenia, znajduje się również kabel USB – > Micro USB.


Kluczowym elementem produktu SPB-8000 jest mocny akumulator, którego pojemność wynosi aż 8000 mAh. Pozwala to na przeprowadzanie od 3 do 5 pełnych cykli ładowania standardowego smartfonu. Cykl życia baterii wynosi co najmniej 2000 ładowań.


W obudowie znalazło się miejsce na dwa porty USB, co umożliwia ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie i wejście micro USB. Jeden z portów dostarcza prąd o natężeniu 1A, a drugi – 2A. Urządzenie podłączone do power banku powinno się naładować do pełna w czasie nawet do 4 razy krótszym, niż w przypadku podłączenia do USB w komputerze. Na wierzchu znajduje się włącznik, po naciśnięciu, którego, ulokowany obok panel wyświetla dane dotyczące stanu naładowania baterii oraz procesu ładowania podłączonego do niej urządzenia. Informacje sygnalizowane są za pomocą czterech przedziałów procentowych oraz systemu diod ledowych wysyłających komunikaty świetlne na niebiesko zgodnie z wartościami prezentowanymi na wyświetlaczu.

4 zakresy sygnalizujące stan naładowania

  1 dioda świecąca < 25 %

  2 diody świecące 25 – 50 %

  3 diody świecące 50 – 75 %

  4 diody świecące 75 – 100 %

Czarna obudowa z akcentami – żółtego (testowany), – zielonego, – niebieskiego, sprawia, że gadżet prezentuje się elegancko. Wzdłuż bocznej i górnej listwy obudowy rozlokowane są porty umożliwiające przyłączenie urządzeń wymagających naładowania. Czas ładowania zewnętrznej baterii za pomocą sieciowego chargera wynosi 8-9 godzin.

Specyfikacja zakłada, że panel słoneczny Power banku wystarczy, aby zapewnić wygodne korzystanie z telefonu nawet podczas długich podróży. Zewnętrzna bateria oferuje najwyższy standard bezpieczeństwa, dzięki czemu można na przykład swobodnie prowadzić rozmowę telefoniczną podczas procesu ładowania komórki, albo nawigować. Przetestowałem ładowarkę na trasie Katowice – Warszawa i Warszawa – Katowice. W pierwszym przypadku było to podłączenie, przez 4,5 godz. do smartfona Google Mapy i korzystaniu tylko z promieni słonecznych do ewentualnego uzupełniania energii. Trasa długości ok. 360 km nie spowodowała ubytku na zakresach sygnalizujących stan naładowania, co może dobrze świadczyć o wydajności paneli słonecznych.


Ładowarka solarna SPB-8000 jest praktycznym rozwiązaniem zapewniającym podręczny zapas energii dla większości małych urządzeń elektronicznych. Wyróżniającą funkcją tego urządzenia jest możliwość ładowania prądem 5V, 2.1A co pozwala na zasilanie większości popularnych urządzeń, w tym Apple. Wbudowany akumulator w zupełności wystarczy by kilkukrotnie naładować większość telefonów lub innych urządzeń. Gumowa obudow posiada charakterystyczne przetłoczenia zapewniające pewny chwyt. Kompaktowe (140 x 75 x 18 mm, waga 220 g) rozmiary banku energii, sprawiają, że zmieści się on zarówno w torbie na laptopa, bagażu podręcznym, jak i kieszeni kurtki. Niewątpliwym atutem tej ładowarki jest także oryginalny design i możliwość noszenia na smyczy / breloku. Dzięki temu użytkownik może bezstresowo korzystać z tabletu lub smartfonu wszędzie tam, gdzie dostęp do energii elektrycznej jest ograniczony. Dodatkowo Power bank może nam posłużyć jako latarka w „niejasnych sytuacjach” dzięki wydajnej diodzie ledowej zasilanej z wbudowanego akumulatora.

Solar Power Bank Rugged SPB-8000 jest już dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 300 zł. Produkt jest objęty 12-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

Andrzej KisiałaAutor |2015-07-08T13:03:17+02:008 lipca 2015 13:03|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Płatności, Testy i opinie, Top30, Top7|Tagi: , , , , |18 komentarzy

18 komentarzy

 1. Piotr 8 lipca 2015 w 11:12 - Odpowiedz

  Na wakacjach jak znalazł. Jak power bank wyczerpiemy jeszcze solarem na plaży się podładujemy.

 2. Mobileuser 8 lipca 2015 w 19:35 - Odpowiedz

  Super rozwiązanie, jako alternatywne, mobilne źródło energii.

  • Lenka 8 lipca 2015 w 19:55 - Odpowiedz

   Fakt, ale cena dla zwykłego turysty poza zasięgiem. Może jakaś promocja letnia by się przydała.

 3. xyz 9 lipca 2015 w 19:45 - Odpowiedz

  A ja czekam na pierwsze telefony/smartfony, które będa miały panel słoneczny pozwalajacy podładować baterie.

 4. adamusek 11 lipca 2015 w 10:25 - Odpowiedz

  Polecam Xiaomi 10000 za 12$ z gearbest

 5. Rafa 31 lipca 2015 w 10:25 - Odpowiedz

  Genialne. Mając z sobą taki power bank można czuć się pewnie

 6. Maciej M 6 lipca 2016 w 13:27 - Odpowiedz

  Niema możliwości aby, urządzenie z tak małym panelem słonecznym nie wykazało rozładowania z podpiętym telefonem z włączoną nawigacją przez około czterech godzin (360km). Na dodatek w jadącym samochodzie. Tak więc traktuję ten opis jako czysto marketingowy.

 7. jurny 22 lipca 2016 w 08:11 - Odpowiedz

  [quote]A ja czekam na pierwsze telefony/smartfony, które będa miały panel słoneczny pozwalajacy podładować baterie. [/quote]
  już lepszy zewnętrzny akumulator do przyczepienia na plecak np.
  https://www.militaria.pl/bushnell/akumulator_zewnetrzny_bushnell_powersync_solarwrap_250_z_ogniwem_slonecznym_pp1025ml_b_p43108.xml

  [quote]Fakt, ale cena dla zwykłego turysty poza zasięgiem. Może jakaś promocja letnia by się przydała. [/quote]
  porównując do tanich powerbanków, które mają żywotność do kilkuset ładowań to i tak cena nie jest zła.

  [quote]Na wakacjach jak znalazł. Jak power bank wyczerpiemy jeszcze solarem na plaży się podładujemy. [/quote]
  w piachu i pełnym słońcu. ciekawe czy kolektor łatwo się rysuje- pisek szkło zarysuje bez problemu…

 8. lumenka 19 sierpnia 2016 w 18:39 - Odpowiedz

  [quote]już lepszy zewnętrzny akumulator do przyczepienia na plecak np.
  https://www.militaria.pl/bushnell/akumulator_zewnetrzny_bushnell_powersync_solarwrap_250_z_ogniwem_slonecznym_pp1025ml_b_p43108.xml%5B/quote%5D
  Albo pancerniak ale z dużą pojemnością 15 000 mAh.

  [quote]porównując do tanich powerbanków, które mają żywotność do kilkuset ładowań to i tak cena nie jest zła.[/quote]
  Albo do pierwszego upadku.

  [quote]w piachu i pełnym słońcu. ciekawe czy kolektor łatwo się rysuje- pisek szkło zarysuje bez problemu… [/quote]
  Każdy pancerniak ma wzmocnione szkło odporne na zarysowania – piasek mu nie straszny.

 9. Kulx 4 kwietnia 2017 w 18:06 - Odpowiedz

  [quote]
  Albo pancerniak ale z dużą pojemnością 15 000 mAh. [/quote]
  Jakiś przykład?
  [quote]
  Albo do pierwszego upadku. [/quote]
  Niekoniecznie. Upadków może parę przeżyć, ale woda na pewno szybciej załatwi sprawę.
  [quote]
  Każdy pancerniak ma wzmocnione szkło odporne na zarysowania – piasek mu nie straszny. [/quote]
  A powerbank też jest tak odporny jak pancerniak? Są jakieś pancerne powerbanki?

  • Miksa 22 września 2017 w 18:26 - Odpowiedz

   [quote]
   Jakiś przykład?[/quote]

   Mówicie o czymś takim –> https://www.militaria.pl/rugged/smartfon_rugged_toughphone_s11_p69911.xml ??

   [quote]Niekoniecznie. Upadków może parę przeżyć, ale woda na pewno szybciej załatwi sprawę.[/quote]

   No jak woda się dostanie to będzie ból. Pewnie żadna gwarancja czy coś tutaj nie pomoże :/

   [quote]A powerbank też jest tak odporny jak pancerniak? Są jakieś pancerne powerbanki? [/quote]

   Też mnie to zastanawia, i czy pancerne tzn , że nieważne czy spadnie z 3 piętra czy przebiegnie po nim koń czy na nim usiądziemy nic się nie stanie ?

 10. LesH 4 kwietnia 2017 w 20:35 - Odpowiedz

  Odporność na czynniki zewn to plus SPB-8000. Jego panelik solarny nieco uzupełni energię, ale 300zł drogo. Opłaci się tylko dla tych, którzy swój smartfon/tablet też mają ‚rugged’, gdyż tego wymagają warunki częstego użytkowania. A pozostała, większość posiadaczy niepancernych smartfonów czy tabletów zadowoli się raczej normalnym, wielokrotnie tańszym powerbankiem o większej pojemności, bez potrzeby inwestowania w to ‚pancerne’ cacko z pojedynczym, małym ‚solarkiem’. Tym bardziej, że terminale są bardziej narażone na ‚doznania zewnętrzne’ od powerbanku, noszonego w kieszeni czy pakunku, a nie na wierzchu. Cena 300 zł (ponad 70 Euro) znacznie zawęzi grono konsumentów tego pancernego powerbanku SPB-8000 o pojemności 8 Ah.

 11. Bolpex 22 września 2017 w 18:25 - Odpowiedz

  [quote][quote]
  Albo pancerniak ale z dużą pojemnością 15 000 mAh. [/quote]
  Jakiś przykład?
  [quote]
  Albo do pierwszego upadku. [/quote]
  Niekoniecznie. Upadków może parę przeżyć, ale woda na pewno szybciej załatwi sprawę.
  [quote]
  Każdy pancerniak ma wzmocnione szkło odporne na zarysowania – piasek mu nie straszny. [/quote]
  A powerbank też jest tak odporny jak pancerniak? Są jakieś pancerne powerbanki? [/quote]

 12. ideal traveling 4 kwietnia 2018 w 10:38 - Odpowiedz

  This is a good tip particularly to those new to the blogosphere.

  Simple but very precise information… Appreciate your
  sharing this one. A must read post!

 13. samsung make hard 5 kwietnia 2018 w 05:28 - Odpowiedz

  Hey exceptional blog! Does running a blog similar to this
  require a great deal of work? I’ve very little understanding of programming however I was hoping to start my own blog soon.
  Anyhow, if you have any recommendations or tips for new blog owners please share.

  I know this is off topic nevertheless I simply needed
  to ask. Kudos!

 14. mobile platform 8 kwietnia 2018 w 10:43 - Odpowiedz

  I’ve learn several good stuff here. Certainly price bookmarking for revisiting.
  I wonder how so much effort you place to make such a excellent informative website.

 15. buying forex ebooks 8 kwietnia 2018 w 13:08 - Odpowiedz

  I don’t even understand how I stopped up right here, however I thought
  this post was good. I don’t know who you’re however certainly you are going to a famous blogger if you aren’t already.
  Cheers!

 16. laptop deal 10 kwietnia 2018 w 16:41 - Odpowiedz

  You actually make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really something that I think I would never understand.
  It seems too complicated and extremely broad for
  me. I am looking forward for your next post, I’ll try to get the hang of it!

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.