Jesteś tutaj:-, Newsy-Transcend EMC210 – nowe chipy do rozwiązań mobilnych

Transcend EMC210 – nowe chipy do rozwiązań mobilnych

Firma TRANSCEND informuje o wprowadzeniu do oferty nośników pamięci e.MMC (embedded Multimedia Card) serii EMC210. Skonstruowana w technologii MLC pamięć charakteryzuje się prostym interfejsem, większą pojemnością, ulepszoną wydajnością oraz licznymi funkcjami optymalizującymi jej pracę. Jest zgodna ze specyfikacją JEDEC eMMC v4.51. Małe wymiary pamięci umożliwiają jej zastosowanie w urządzeniach mobilnych, systemach wbudowanych oraz przemysłowych.


Moduł TRANSCEND e.MMC składa się z chipów NAND oraz kontrolera pamięci flash i występuje w postaci układów BGA z 153 kulkami. Dzięki integracji kontrolera w obudowie razem z pamięcią flash, moduł wspiera interfejs MMC i usprawnia projektowanie nowych produktów z użyciem prostszego zestawu specyfikacji w zakresie zarządzania pamięcią.
Pamięć EMC210 może być zasilana przez napięcie 1.65~1.95V lub 2.7V~3.6V. Dzięki temu projektowanie końcowych urządzeń jest bardziej efektywne, tańsze i szybsze.

Nośnik EMC210 jest kompatybilny ze standardem JEDEC e.MMC 4.51 i został wyprodukowany z modułów MLC. Oferuje wyższe prędkości niż w przypadku standardowych kart SD/microSD. Maksymalne prędkości transferu wynoszą odpowiednio 140MB/s oraz 60MB/s przy odczycie i zapisie. Chipy te są zatem idealne do systemów wbudowanych, systemów multimedialnych w samochodach, odbiorników GPS czy sprzętu gamingowego.

Zaawansowane funkcje do zastosowań przemysłowych

TRANSCEND EMC210 oferuje liczne funkcje do usprawnienia pracy urządzeń, w których jest zagnieżdżony. Funkcja Enhanced Reliable Write gwarantuje ochronę danych w przypadku nagłej utraty zasilania. Automatyczny Tryb Uśpienia (Automatic Sleep Mode) umożliwia wejście pamięci w stan uśpienia po określonym okresie braku aktywności, co obniża zużycie energii elektrycznej.

Quick Health Info pomaga monitorować licznik usuwania danych z nośnika flash bez straty na wydajności.
Do zarządzania pamięcią służą również takie funkcje jak TRIM, Secure Erase oraz wbudowany system korekcji błędów ECC.

TRANSCEND e.MMC EMC210 dostępny będzie w wersjach pojemnościowych 8GB, 16GB oraz 32GB. Objęty jest roczną gwarancją producenta.

źródło: TRANSCEND

KanAutor |2015-04-28T08:26:35+02:0028 kwietnia 2015 08:26|Kategorie: Inne, Newsy|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.