Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy-W Warszawie powstanie Google Campus

W Warszawie powstanie Google Campus

Prezes wykonawczy Google, Eric Schmidt, spotkał się dzisiaj z premierem Donaldem Tuskiem i ogłosił powstanie w Polsce Campusu Google. To 3 takie miejsce na świecie, w którym innowatorzy i startupowcy będą mogli rozwijać swoje pomysły.

Google Campus w Londynie
Google Campus w Londynie

W Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej kwitną inicjatywy biznesowe zakładane przez innowatorów i przedsiębiorców. Obserwując ten trend Google zdecydowało się otworzyć Google Campus w Warszawie. Warszawski Campus dołączy tym samym do grona już funkcjonujących Campusów – w Londynie oraz Tel Avivie.

Google Campus w Londynie
Google Campus w Londynie

Campusy Google to miejsca, gdzie przedsiębiorcy mogą zdobywać wiedzę, spotykać się z innymi przedsiębiorcami oraz budować firmy, które w przyszłości mogą zmienić świat. Jednocześnie przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy mentorów oraz uczestniczyć w kursach prowadzonych przez lokalne społeczności startupowe, doświadczonych przedsiębiorców oraz pracowników Google. Warszawski Campus stanie się częścią globalnego programu Google for Enterpreneurs skierowanego do przedsiębiorców oraz wielu innych globalnych startupowych społeczności.

Google Campus w Londynie
Google Campus w Londynie

Eric Schmidt ogłosił powstanie Campusu podczas dzisiejszego spotkania z premierem Donaldem Tuskiem. Powiedział: „Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce.”

Google Campus w Londynie
Google Campus w Londynie

Powstanie Campusu to element trwających inwestycji w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W Krakowie Google wprowadziło już program Google for Entrepreneurs a na początku kwietnia 2014 r., w partnerstwie z Uniwersytetem Warszawskim, powołało Digital Economy Lab. Celem DELabu jest wzmocnienie wykorzystania nowoczesnych technologii w społeczeństwie i gospodarce oraz współpraca w tym zakresie z instytucjami rządowymi. Kolejną inicjatywą amerykańskiego giganta jest kampania New Europe Challengers, która powstanie we współpracy z Res Publicą, Funduszem Wyszehradzkim i Financial Times, a jej celem będzie zidentyfikowanie nowej generacji liderów, napędzających innowacyjność w regionie.

Wkrótce Google ogłosi więcej szczegółów dotyczących Warszawskiego Campusu, który zostanie otwarty w 2015 roku.

Źródło: Blog Google Polska

SewixAutor |2014-06-04T21:49:05+02:004 czerwca 2014 21:49|Kategorie: Inne, Internet, Newsy|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.